Valsts kontrole par revīzijās atklātiem pārkāpumiem vērsīsies prokuratūrā
Foto: LETA

Valsts kontrole (VK) vērsīsies prokuratūrā par revīzijās atklātiem pārkāpumiem Valsts policijas koledžā, Dabas aizsardzības pārvaldē un Kultūras ministrijā, informēja Valsts kontrolē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestāde šodien publiskojusi finanšu revīzijas par 2019.gada pārskatiem 24 ministrijām un centrālajām iestādēm. Revīzijā secināts, ka iestādes gada pārskatus galvenajos posteņos ir sagatavojušas pareizi un 22 gadījumos no 24 Valsts kontrole sniegusi pozitīvu atzinumu.

Vienlaikus Valsts kontrolēs atzina, ka arī šogad iestāde konstatēja gadījumu, par kuriem plānots informēt tiesībaizsardzības iestādes turpmāku izmeklēšanas darbību veikšanai.

Revīzijas iestāde ziņos prokuratūru par Iekšlietu ministrijas 2019.gada pārskatu revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem Valsts policijas koledžā saistībā ar pedagogu padarītā darba iespējamiem pierakstījumiem, kā rezultātā 2018/2019.mācību gadā 11 izlasē iekļautajiem mācību spēkiem, iespējams, nelikumīgi aprēķināta atlīdzība 8255 eiro apmērā.

Tāpat Valsts kontrole vērsīsies prokuratūrā par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 2019.gada pārskatu revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem Dabas aizsardzības pārvaldē saistībā ar zemesgabalu nomas maksas noteikšanu derīgo izrakteņu ieguvei, negūstot valstij piekritīgus ieņēmumus 2019.gadā - 273 463 eiro apmērā un 2018.gadā - 154 785 eiro apmērā.

Prokuratūra tiks arī lūgta izvērtēt revīzijā par Kultūras ministrijas 2019.gada pārskatu konstatētajiem iespējamiem pārkāpumiem saistībā ar radošo personu atbalsta stipendiju piešķiršanu deviņām personām 11 452 eiro apmērā.

Valsts kontrole arī vērsīs prokuratūras uzmanību uz to, ka VARAM nepieprasot un nevērtējot izdevumus pamatojošos dokumentus saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas pasākumiem piešķirto finansējumu, nav iespējams pārliecināties, vai tikšanās ar iedzīvotājiem par administratīvi teritoriālās reformas jautājumiem organizēšanai ietvaros izlietotie līdzekļi 39 891 eiro apmērā ir izlietoti efektīvi un ekonomiski.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas aizsardzība Iekšlietu ministrija Kultūras ministrija Valsts kontrole Valsts policija VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form