Valsts kontroliera amatā stājas Rolands Irklis
Foto: LETA

Ceturtdien, 28. janvārī, pēc valsts kontroliera zvēresta nodošanas, amatā uz četriem gadiem stājās Rolands Irklis, par kuru Saeimas vairākums nobalsoja 14. janvārī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par mērķiem Irklis izvirzījis "turpināt labi iesāktos Valsts kontroles attīstības virzienus un sekmēt, lai Valsts kontroles darbs rada iespējami lielus ieguvumus valstij un sabiedrībai," norādīts Valsts kontroles preses paziņojumā medijiem.

"Pateicoties Valsts kontroles darbam, turpmākajos gados valsts funkciju izmaksām jāsamazinās, bet valsts nodrošinātajiem pakalpojumiem jāsniedz sabiedrībai pēc iespējas lielāki ieguvumi. To var sasniegt, sekmējot atbilstības un lietderības principu ievērošanu attiecībā uz finanšu resursu izlietojumu un sniedzot skaidrus ieteikumus par nepieciešamajiem uzlabojumiem valsts pārvaldes funkcijās, procesos un pakalpojumos. Savu līdzšinējo pieredzi neatkarīgas un koleģiālas valsts iestādes vadībā izmantošu, lai stiprinātu un saliedētu Valsts kontroles komandu un tā pēc iespējas visaptveroši realizētu savu profesionālo potenciālu un sasniegtu izvirzītos mērķus," teica valsts kontrolieris.

Līdz šim Irklis bija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs un padomes loceklis, zvērināts advokāts, kā arī jurists Latvijas Bankā un privātajā sektorā.

Jurista kvalifikāciju jaunais valsts kontrolieris ieguva Latvijas Universitātē. Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolā – maģistra grādu uzņēmumu un organizāciju vadīšanā.

Rolands Irklis valsts kontroliera amatā nomaina Elitu Krūmiņu, kura Valsts kontroli vadīja likumā pieļautos divus termiņus kopš 2013. gada.

Jau vēstīts, ka par Irkli nobalsoja 53 no 98 Saeimas deputātiem, kas piedalījās balsojumā, kurā derīgas bija 95 elektroniskās vēlēšanu zīmes.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rolands Irklis Rīgas Tehniskā universitāte Valsts kontrole
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam