Valsts policijai pērn izdevies ietaupīt degvielu 400 000 eiro vērtībā, secina Valsts kontrole
Foto: LETA

Salīdzinot 2017. gada un 2018. gada datus par Valsts policijas transportlīdzekļu degvielas patēriņu un nobraukumu, Valsts kontrole (VK) konstatējusi, ka faktiski izlietotais degvielas daudzums pērn samazinājies par 12,3% jeb 352 490 litriem, kas 2018. gadā devis valsts budžeta līdzekļu ietaupījumu vairāk nekā 400 tūkstošu eiro apmērā, portālu "Delfi" informēja VK.

VK norāda, ka šāds rezultāts sasniegts pēc tās veiktās revīzijas ieteikumu ieviešanas.

Laikā no 2013. gada līdz 2016. gadam Iekšlietu ministrijas (IeM) finanšu pārskata revīzijās VK regulāri norādījusi, ka Valsts policijā nav nodrošināta pietiekama kontrole pār transportlīdzekļu ekspluatāciju, tajā skaitā par ceļazīmju un maršruta lapu aizpildīšanu, degvielas uzskaites un norakstīšanas atbilstību un pilnībā nav izvērtētas policijas rīcībā esošās globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) izmantošanas iespējas. Līdz ar to pastāv nepamatota budžeta līdzekļu izlietojuma risks un dienesta transportlīdzekļi var tikt izmantoti ne tikai dienesta pienākumu izpildei.

VK revīzijā iekļautajos gadījumos, salīdzinot ceļazīmju un GPS datus, konstatēja piemērus, kas varētu norādīt uz šādu iespējamību.

Piemēram, 18% transportlīdzekļu ekspluatēti ar GPS iekārtu, kas nedarbojas. GPS iekārta nav darbojusies no astoņām dienām līdz pat 15 mēnešiem, lai gan Valsts policijas iekšējie noteikumi aizliedz ar GPS iekārtām aprīkotos transportlīdzekļus izmantot, ja GPS iekārta nedarbojas. Savukārt 33% transportlīdzekļu ceļazīmēs uzrādītie maršruti būtiski atšķīrās no GPS datiem. Piemēram, veikts brauciens pa Rīgu vai uz Mārupi, bet ceļazīmē norādīts, ka braukts uz Daugavpili. Kopumā ceļazīmēs norādīts pat 714 kilometru nobraukums, ko nav reģistrējusi GPS iekārta vai otrādi – GPS reģistrētie braucieni ceļazīmēs nav norādīti.

Arī IeM Iekšējās drošības birojs (IDB) bija ierosinājis vairākus kriminālprocesus par Valsts policijas darbinieku iespējamu degvielas piesavināšanos.

Pēc VK vairākkārtējas norādīšanas uz trūkumiem Valsts policijas transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu ievērošanā un reaģējot uz IDB ierosinātiem kriminālprocesiem, 2017. gadā Valsts policija veica pasākumus, lai būtiski uzlabotu iekšējo kontroli pār transportlīdzekļu ekspluatēšanas prasību ievērošanu, norāda VK.

No 2017. gada 1. novembra noteikts, ka katrā dienesta transportlīdzekļa degvielas uzpildes reizē jāveic pilna degvielas tvertnes uzpilde un jānorāda odometra rādījums. Līdz ar to katrā uzpildes reizē veikta degvielas inventarizācija, kas nodrošina informāciju par reālo transportlīdzekļa degvielas patēriņu uz 100 kilometriem.

Ar Valsts policijas pavēli noteikts, ka arī mēneša pēdējā dienā transportlīdzekļa degvielas tvertnei jābūt pilnai, lai noteiktu faktisko degvielas patēriņu attiecīgajā mēnesī. 2017. gadā iegādāti arī GPS moduļi 150 transportlīdzekļiem, kas iepriekšējos gados ar tiem nebija aprīkoti.

VK norāda arī, ka visu Valsts policijas autoparku aprīkošanai ar GPS moduļiem nepieciešama vēl 253 GPS moduļu iegāde.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Iekšlietu ministrija Valsts kontrole Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form