Vētrā cietušā prāmja 'Isabelle' pasažieri satraukti par prāmja drošību
Foto: DELFI

Pasažieru prāmis "Isabelle", kas cieta pagājušās nedēļas vētrā, pēc remonta saņēmis kuģošanas pagaidu atļauju un turpina kursēt starp Rīgu un Stokholmu. Taču pasažieri, kas pirmdien ar to atgriezās no Stokholmas, pauda bažas, ka prāmis, iespējams, cietis krietni vairāk nekā iepriekš izskanējis, pirmdien vēstīja LNT Ziņas.

Rīgā no prāmja izkāpušais Gaitis Grūtups neslēpj satraukumu, jo atrodoties uz prāmja esot dzirdēti visdažādākie nostāsti, tostarp arī no prāmja personāla: "Tagad ir ļoti liels cilvēku pieplūdums no Lietuvas, Latvijas uz Skandināviju strādāt. Un kuģim apstāties un pateikt, ka neies... es jūtu, ka tas komerciālais spiediens ir liels, ka tam reisam ir jābūt."

Prāmim "Isabelle" vētras laikā cietis viļņlauzis, LNT ziņām skaidro Latvijas Jūras administrācijā. Taču aiz tā vēl atrodas durvis, kas hermētiski noslēdz kuģa auto klāju, līdz ar to viļņlauža bojājumi drošību neietekmē.

"Viņš izskatās briesmīgāks, nekā ir patiesībā. Šis te priekšgals nenodrošina hermētiskumu, tas ir viļņu lauzējs, kas uztver viļņu sitienus un tas arī ir tā tiešais uzdevums. Taču kuģis būs jāremontē, mēs šobrīd esam devuši atļauju kuģi izmantot uz mēnesi," skaidro Latvijas Jūras administrācijas (LJA) pārstāve Sarma Kočāne.

Jūras administrācija noteikusi virkni pasākumu, kas jāveic prāmja ekipāžai, lai kontrolētu, vai ar kuģa priekšgalu viss ir kārtībā un nerodas apdraudējums.

Vienlaikus LJA pārstāve uzsvēra, ka kuģošanai prāmis "Isabelle" ir drošs. "Jūras administrācijas kuģošanas drošības inspektoru klātbūtnē kuģis tika pārbaudīts un kuģis tiešām ir drošs, to mēs ar pilnu atbildību varam sacīt," viņa apgalvoja.

"Vizuālais šeit šobrīd nav absolūti prioritāte, remontdarbi tika veikti tādā apjomā, kādā tie bija nepieciešami un kuģis saņēma atļauju drošai ceļošanai," LNT ziņām apliecināja kompānijas "Tallink Latvija" pārstāve Baiba Muceniece.

Viņa gan nevarēja pateikt, kas ar "Isabelle" notiks pēc mēneša, kad kuģošanas atļaujas termiņš būs beidzies.

Source

www.DELFI.lv

Tags

LNT Tallink
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form