VI pārbaudījusi ūdeni 57 peldvietās; vienā peldēties neiesaka
Foto: grasbergs

Veselības inspekcija (VI) veikusi šosezon pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes 57 oficiālajās peldvietās un konstatējusi, ka Lielupes kreisā krasta peldvietā "Pasta salas peldvieta" Jelgavā peldēties nav ieteicams, portāls "Delfi" uzzināja VI.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Analīzēs konstatēts, ka visās peldvietās ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts, izņemot "Pasta salas peldvietu" Jelgavā. Tur eksperti konstatējuši palielinātu zarnu enterokoku daudzumu, kas liecina par iespējamu lokālu piesārņojuma ieskalošanos no sauszemes teritorijas, acīmredzot ar lietus ūdeņiem nedēļas sākumā.

Šajā peldvietā inspekcija neiesaka peldēties jutīgajām iedzīvotāju grupām – maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem, kuriem ir novājināta imūnā sistēmā pēc kādām pārslimotām infekcijas slimībām vai arī ir kādas hroniskas saslimšanas.

Kā informē VI, ūdens paraugos laboratorijā tiek noteikti divi mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus.

VI speciālisti ne tikai paņem ūdens paraugus, bet arī novērtē peldvietas vizuāli un pievērš uzmanību ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam.

Jau ziņots, ka oficiālā peldsezona valstī sākās trešdien, 15. maijā.

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, VI atgādina, ka ūdens temperatūra atsevišķās Latvijas ūdenstilpēs vēl ir salīdzinoši zema, tāpēc, dodoties peldēties, ir jāatceras par būtiskiem piesardzības pasākumiem.

Uzsākot peldsezonu, peldēšanas laikam ūdenstilpē vajadzētu būt īsākam, bet vēlāk, organismam pierodot, peldēties var ilgāku laika periodu. Auksts ūdens var radīt aukstuma šoku, kas izraisa krampjus un nespēju peldēt. Lai izvairītos no muskuļu krampjiem, pēc sakaršanas saulē, ūdenī ir jāiet lēnām.

Peldēties ir jāpārtrauc, parādoties pirmajām aukstuma sajūtām, informē VI. Tāpat pirms peldēšanās ir jāizvērtē veselības stāvoklis un prasme peldēt, jāizvairās no alkohola lietošanas un pārgalvīgas rīcības ūdenstilpēs.

Peldvietu ūdens kvalitātes monitorings tiks veikts regulāri visas peldsezonas laikā līdz 15. septembrim, un nākamie ūdens paraugi tiks ņemti 11.un 12. jūnijā. Visu oficiālo peldvietu saraksts ir pieejams inspekcijas tīmekļvietnē. Turpat visas sezonas garumā būs pieejami to neoficiālo peldvietu apsekošanas rezultāti, par kurām inspekcija saņems analīžu rezultātus. Neoficiālo peldvietu analīzes tiek veiktas pēc vietējās pašvaldības iniciatīvas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lielupe Veselības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form