VID par 'nulles deklarācijām' informēs ar skrejlapām
Foto: AFI

Valsts ieņēmumu dienests (VID) par sākumdeklarēšanu paredzējis iedzīvotājus informēt ar informatīvām bezmaksas skrejlapām jeb lapām, kas tiks plaši izplatītas gan pašvaldībās gan citviet, šodien žurnālistiem sacīja VID Sabiedrisko attiecību daļas priekšniece Agnese Grīnberga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa informēja, ka VID ir ieceres, kā pēc iespējas plašāk informēt sabiedrību, taču taču līdzekļi ir ierobežoti un tāpēc nevar cerēt uz ļoti plašu reklāmas kampaņu.

Ieceri par informatīvām skrejlapām paredzēts īstenot, tāpat ir iecerēts veidot reklāmas rullīti, taču to VID paredzējis darīt tad, kad deklarāciju iesniegšanas termiņš tuvosies beigām, sacīja Grīnberga, piebilstot, latviešiem raksturīgi - kad termiņš tuvojas beigām, tad cilvēki sāk domāt.

VID Sabiedrisko attiecību daļā aģentūra LETA uzzināja, ka nekāds papildus finansējums šobrīd informatīvajai kampaņai nav paredzēts.

Kā ziņots, valsts ir saņēmusi pārmetumus par to, ka tā nav veikusi faktiski nekādu izskaidrojošo darbu par sākumdeklarēšanās jautājumu - nedz par nepieciešamību fiksēt finansiālo stāvokli, nedz par to, kam un kad būs jāiesniedz deklarācijas.

Pēc tam premjers Valdis Dombrovskis (V) telekompānijā LNT taisnojās, ka deklarāciju iesniegšana sāksies no 1.marta un līdz tam vēl esot laiks veikt izskaidrojošu kampaņu, ko uzdots darīt Finanšu ministrijai (FM). Pašlaik cilvēki pēc skaidrojumiem par šiem jautājumiem varot vērsties FM un VID.

Vērtējot, vai informācijas trūkuma apstākļos no likuma var sagaidīt gaidītos rezultātus, Dombrovskis stāstīja, ka sākumdeklarēšana ir viens no ēnu ekonomikas apkarošanas plāna pasākumiem, un viņš domā, ka efekts no tā būs un cilvēki izvēlēsies legalizēt savus ienākumus.

Kā ziņots, 2011.gada 15.decembrī stājās spēkā Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums, lai gan mantiskā stāvokļa deklarācija noteiktām iedzīvotāju kategorijām būs jāiesniedz VID no 2012.gada 1.marta līdz 1.jūnijam, tajā būs jānorāda ziņas par personas mantisko stāvokli uz 2011.gada 31.decembra plkst.24.

Sākumdeklarēšana skars plašu iedzīvotāju loku, piemēram, cilvēkus, kuru uzkrājumi un parādi ir lielāki par 10 000 latu. VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Dace Pelēkā stāstīja, ka provizoriskais cilvēku skaits, kurus varētu skart sākumdeklarēšanās, ir ap 70 000, tomēr valstij neesot zināms, cik daudz cilvēku ir ar kredītsaistībām, kuras arī būs jādeklarē, tāpēc kredītņēmēji šim apjomam nemaz neesot ierēķināti.

Papildus resursi VID nav piešķirti, un dienests ir pārliecinās, ka ar esošiem resursiem spēs nodrošināt raitu sākumdeklarēšanās ieviešanu un datu apstrādi. Pelēkā neatklāja, cik laika VID būs nepieciešams saņemto datu apstrādei un ievadīšanai, to skaidrojot "ar iekšējo informāciju". Papildus resursi vai štata vietas VID tam arī neesot piešķirti, un šo darbu ierēdņi veiks savu ikdienas darbu ietvaros. Dienests pilnīgi noteikti tikšot galā ar uzdevumu, un šie saņemtie dati tikšot izmantots kā papildus avots, ko VID izmanto savā ikdienas darbā, uzsvēra VID pārstāve.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Nulles deklarācija Sākumdeklarēšana Valsts ieņēmumu dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form