VID sodījis Kaimiņu par amatpersonas deklarācijā neuzrādītu aizņēmumu
Foto: LETA

Deputātu Artusu Kaimiņu ("KPV LV") Valsts ieņēmumu dienests (VID) aizvadītā gada nogalē administratīvā kārtā sodījis par valsts amatpersonas deklarācijā neuzrādītu aizņēmumu, vēsta laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai".

Visticamāk, Kaimiņš nav vienīgais, kas Saeimas rudens sesijas laikā iedzīvojies administratīvajā sodā, taču Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija pārējo grēkāžu sarakstu vēl neizplata. Kā norāda laikraksts, komisijas priekšsēdētājs ar sarakstu vēl neesot iepazinies.

Savukārt VID publiski pieejamo datu bāzu sniegtā informācija liecina, ka Kaimiņš sodīts, jo viņš savā deklarācijā par 2016. gadu nav uzrādījis, ka aizņēmies 13 tūkstošus eiro.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par deklarācijas aizpildīšanas kārtības neievērošanu vai par apzināti nepatiesu ziņu norādīšanu var piemērot naudas sodu līdz 350 eiro. Taču deputātam piemērots 25 eiro liels naudas sods.

Laikraksts pieļauj, ka nauda ņemta auto iegādei.

Tags

Artuss Kaimiņš Saeima Valsts ieņēmumu dienests VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form