Foto: DELFI
Otrdien, 8. decembrī, kārtējā valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē amatpersonas un eksperti pārrunāja aktuālo epidemioloģisko situāciju valstī. Pēc tās valdības pārstāvji preses konferencē informēja par lemto. Brīfinga ierakstu var vērort portālā "Delfi".

Attālinātajā preses konferencē piedalījās: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Valsts kancelejas direktors, Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis, Veselības ministre Ilze Viņķele (AP), Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Sēdes laikā tika uzklausīta Veselības ministrijas sagatavotā informācija par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi, testēšanu, kā arī situāciju ģimenes ārstu praksēs.

Tāpat sēdē tika pārrunāta stratēģija par nepieciešamo pasākumu kopumu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldīšanai 2020.-2021.gadam un virkne citu jautājumu.

Vēstīts, ka ceturtdien, 10. decembrī, notiks Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) sēde, kurā tiks izskatīts jautājums, ka, iespējams, būs jāpasludina ārkārtējā situācija veselības aprūpes jomā, jo pietrūkst ārstniecības personu.

Pēdējā diennaktī veikti 9764 Covid-19 testi, reģistrēti 584 jauni saslimšanas gadījumi, bet 16 inficētie miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī stacionēti 143 Covid-19 slimnieki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Kopā stacionāros šobrīd ārstējas 709 pacienti: 667 ar vidēji smagu slimības gaitu un 42 ar smagu slimības gaitu, liecina NVD dati.

Pēdējās diennakts laikā no stacionāra izrakstīti 75 pacienti. Kopā līdz šim izrakstīti 1727 sasirgušie.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā straujo Covid-19 infekcijas izplatīšanos un pieaugošo veselības nozares pārslodzes risku, valdība pagarinājusi ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim.

Tās laikā noteikti stingri pulcēšanās un citi ierobežojumi, lai stabilizētu situāciju un novērstu strauju Covid-19 izplatību.

Līdz 11. janvārim nedrīkst notikt publiski pasākumi klātienē. Ārkārtējās situācijas laikā nedrīkst sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Stingras prasības ārkārtējās situācijas laikā ir arī sabiedriskās ēdināšanas vietām, kā arī tirdzniecības centriem.

Eiropas Savienība (ES) šogad varētu apstiprināt pirmās vakcīnas pret jauno koronavīrusu. Plānots, ka jau nākamā gada pirmajā ceturksnī vakcīnas būs pieejamas ES dalībvalstīs, tostarp Latvijā.

Šobrīd plānots, ka kopumā valsts apmaksāta vakcīna varētu tikt nodrošināta vairāk nekā 800 000 cilvēku. Ja vakcīnu ražotāji apstiprinās Latvijas pasūtījumu, šis skaits varētu būt lielāks.

Covid-19 vakcīnas tiks apmaksātas no valsts budžeta. Veselības ministrijas stratēģija paredz, ka brīdī, kad tās būs pieejamas, Latvijā vakcinācija notiks pakāpeniski. Vispirms vakcinēs medicīnas darbiniekus, savukārt pēc tam sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, tiem sekos citi cilvēki, kuri ir riska grupās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!