Video: Pie valdības ēkas protestē pret BBC filmu
Foto: LETA

Ap 80 cilvēku iepretim valdības ēkai piketē pret BBC veidotās filmas, kurā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā, demonstrēšanu Latvijas Televīzijā (LTV) par nodokļu maksātāju naudu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Delfi" piedāvā noskatīties tiešraidi no piketa norises vietas.

Piketētāji tur rokās plakātus latviešu, krievu un angļu valodā. Uz tiem rakstīts "Karadarbības psihoze - ne par mūsu līdzekļiem", "BBC, pietiek paust baumas par Daugavpili!". Starp piketētājiem lielā skaitā novēroti vecāka gadagājuma cilvēki.

Latvijas Krievu savienības pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs piketētājiem mikrofonā sacīja, ka minētajā BBC filmā nav attēlots nekas patiess, tā ir falsificēta un pauž nepatiesu priekšstatu par krievvalodīgajiem, tostarp arī Latvijā. Viņš pauda viedokli, ka valdībai nebūtu jāinvestē nodokļu maksātāju nauda šādas filmas demonstrēšanā.

Mitrofanovs sacīja, ka piketa galvenais mērķis ir protestēt pret nodokļu maksātāju naudas izlietošanu šāda satura demonstrēšanai, kā arī vērst sabiedrības uzmanību, ka filmā attēlotais nav patiesība. Viņš sacīja, ka Latvijā ir pietiekami daudz cilvēku, kas nav bijuši Daugavpilī, un šī filma varētu radīt maldīgu priekšstatu par pilsētu un visu Latgali. Tas varētu ietekmēt tūristu un investīciju pieplūdumu jau tā nabadzīgākajai valsts daļai.

Piketā piedalās arī Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka, kas tāpat piketētājiem mikrofonā pauž viedokli, ka filmu ir izstrādājuši amerikāņu propagandētāji. "Bet mēs esam gudrāki par viņiem, apzinoties, ka tā ir propaganda," pauda Ždanoka.

Ikviens piketētājs tika aicināts paust savu viedokli mikrofonā. Viens no piketētājiem pauda viedokli, ka valsts, demonstrējot šo filmu, maksā nodokļu maksātāju naudu par amerikāņu propagandu. Šādi pašreiz notiekot informācijas karš.

Viena no piketa dalībniecēm Ludmila sacīja, ka piketu apmeklējusi, jo jau redzējusi minēto filmu angļu valodā un tā viņai izraisījusi riebumu. Viņa sacīja, ka krievi tajā tiek parādīti kā "maigi izsakoties, necivilizēts bars", tā radot nepatiesu, briesmīgu iespaidu par Daugavpili, tās iedzīvotājiem un krievvalodīgajiem kā tādiem. "Nesaprotu, kā var ko tādu uzņemt. Pati arī esmu krievvalodīgā un Latvijas pilsone," savu sašutumu pauda sieviete.

Kāds no piketētājiem arī demonstrēja Georga lentīti. Mitrofanovs šim piketa dalībniekam lūdza to nedarīt, jo, viņaprāt, šī lentīte ir svēta un tā jādemonstrē tikai 8. un 9.maijā.

Piketā piedalās arī iedzīvotāji no Daugavpils, tostarp Daugavpils domes deputāti.

Piketa norisi novēroja un kārtību nodrošināja vairāki Valsts policijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka Latvijas Krievu savienības pārstāvji ir sašutuši, ka šī "melīgā, nacionālo naidu kurinošā" filma tikšot demonstrēta par nodokļu maksātāju naudu. LTV plānojot demonstrēt filmu, kas "vērsta pret Daugavpils iedzīvotājiem, pret Latgali un Latvijas krievu iedzīvotājiem", teikts Latvijas Krievu savienības paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Pēc partijas pārstāvju domām, šajā filmā Daugavpils iedzīvotāji un Latvijas krievi tiek parādīti kā agresori, teroristi un trešā pasaules kara vaininieki. Latvijas Krievu savienība uzskata, ka šī filma veidota, lai pamatotu Lielbritānijas un NATO militāro izdevumu palielinājumu.

"Nav nekāda pamata, lai saistītu Daugavpili ar vardarbību un karu," uzsver partijas pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas raidsabiedrības BBC veidotajā filmā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā. Filmā ar nosaukumu "World War Three: Inside The War Room" modelēta situācija, kurā Krievija ieņēmusi vairākas netālu no robežas esošas pilsētas, lai atbalstītu prokremliski noskaņotos separātistus.

Kad NATO līderi nevar izlemt, kā atbildēt uzbrukumam, ASV un Lielbritānija izlemj sūtīt karavīrus cīņā ar Krievijas spēkiem. Krievija pēc tam atbild ar kodoluzbrukumu. BBC mājaslapā raidījuma aprakstā teikts, ka tajā bijušās augstākās britu militārās un diplomātiskās amatpersonas veic iespējama "karstā kara" simulāciju Austrumeiropā, iekļaujot pat cīņu ar kodolieročiem.

Šī filma tiks demonstrēta piektdien, 19. februārī, plkst.21.15 kanālā LTV1.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ASV BBC Daugavpils Eiropa Krievija Lielbritānija LTV Miroslavs Mitrofanovs NATO Tatjana Ždanoka Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form