'Vienotība' atkārtoti iesniedz Muižnieces komisijā 'pazudušu' projektu
Foto: Saeimas administrācija

Apvienības 'Vienotība' Saeimas frakcija precizējusi un atkārtoti iesniegusi 9.Saeimas sasaukumā Saeimas Juridiskajā komisijā "nobēdzinātos" Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izstrādātos grozījumus Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par partiju finansēšanas pārkāpumiem, informēja "Vienotība".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeimā iesniegto grozījumu mērķis ir diferencēt un pilnveidot atbildību par politisko partiju finansēšanas pārkāpumiem, nosakot kriminālatbildību par partiju vai to apvienību nelikumīgu finansēšanu, kas izpaudusies atļautā finansējuma apmēra pārsniegšanā, dāvinājuma (ziedojuma) netiešā nodošanā vai finanšu līdzekļu dāvināšanā (ziedošanā) bez pārskaitījuma attiecīgās politiskās partijas bankas kontā.

Tāpat kriminālatbildība paredzēta par šādu dāvinājumu (ziedojumu) pieņemšanu un pieprasīšanu veikt politiskās partijas vai tās apvienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

Šī likumprojekta aktualitāte joprojām nav mazinājusies, uzsver "Vienotība", norādot, ka pateicoties šādām tiesību normām, kas ļaus izmeklēt partiju finansēšanas likuma pārkāpumus, izmantojot kriminālprocesuālās metodes, būs iespējams sekmīgi vērsties pret politisko partiju nelikumīgu finansēšanu un izmantot arī operatīvās darbības metodes, lai atklātu partiju "melnās kases".

Jau vēstīts, ka "Vienotības" deputāti Aleksejs Loskutovs un Ilma Čepāne paziņoja, ka Saeimas deputāte, tagad Satversmes tiesas (ST) tiesnese Muižniece, būdama Juridiskās komisijas vadītāja, iespējams, pieļāvusi dienesta viltojumu ar partiju finansēšanas pārkāpumiem saistīto Krimināllikuma grozījumu virzībā, jo protokolā fiksētais piedāvājums projekta virzību atlikt nesaskan ar audioieraksta fiksēto balsojumu, kurā atbalstīta projekta virzība izskatīšanai Saeimā.

Saeimas sekretāra biedrs Dzintars Rasnačs (TB/LNNK), kurš 9.Saeimā bija Juridiskās komisijas priekšsēdētājas Vinetas Muižnieces (TP) biedrs un kopā ar viņu parakstīja "Vienotības" deputātu apšaubīto 2009.gada 1.septembra komisijas sēdes protokolu, atzina, ka tajā dienā komisijā notika balsojums par partiju finansēšanas pārkāpumu kriminalizēšanas projektu, kas protokolā nav atspoguļots.

Pati Muižniece (TP) noraida jebkādas ļaunprātības savā darbībā laikā, kad viņa vadīja Saeimas Juridisko komisiju, un "Vienotības" deputātu paziņojumus par iespējamo Muižnieces atbildību kādas komisijas sēdes protokola dienesta viltojumā saista ar atriebību un dēvē par "raganu medībām".

Notikušo pašlaik pārbauda prokuratūra.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form