'Vienotība' priekšvēlēšanu programmā novelk nacionālās un valstiskās 'sarkanās līnijas'
Foto: F64

Sestdien nodibinātā partija "Vienotība" savā 4000 zīmju priekšvēlēšanu programmā novilkusi "sarkanās līnijas" sadarbībai ar citiem politiskajiem spēkiem, deklarējot, ka "mēs valdībā sadarbosimies ar tiem politiskajiem spēkiem, kuri atbalsta tiesiskuma nostiprināšanu un skaidri atzīst Latvijas valsts pamatus, tai skaitā Latvijas valstiskuma nepārtrauktību, okupāciju prettiesiskumu un latviešu valodu kā vienīgo valsts un oficiālo valodu".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vienlaikus programmā norādīts, ka "Latvijas nākotne ir tās cilvēku vienotībā - sākot ar spēju vienoties valsts politikas veidotājiem un sabiedrībai, īstenojot godīgu, taisnīgu, inteliģentu, eiropeisku, demokrātisku un atvērtu politiku, kurā darbi atbilst vārdiem".

"Vienotība" apņemas izmantot vēlētāju doto mandātu godīgas un atbildīgas politikas īstenošanai un veidot Latviju par nacionālu, eiropeisku un demokrātisku valsti, kurā sabiedrība ir izglītota, vesela un droša par nākotni. Partija sola stiprināt Latvijas neatkarību, turpinot dziļāku integrāciju Eiropas Savienībā un NATO un īstenot drošas pārmaiņas, kas būtu vērstas uz stabilu attīstību, Latvijas valsts izaugsmi un sabiedrības labklājību.

"Vienotība arī sola "novērst oligarhu un naudas ietekmi uz lēmējvaru, izpildvaru un tiesu varu".

Ekonomikas jomā "Vienotība" programmā apņemas, pieņemot 2012. gada budžetu, pabeigt starptautiskā aizdevuma programmu, ieviest eiro 2014.gadā, ievērot stingru fiskālo disciplīnu, pakāpeniski veidot valsts budžeta uzkrājumus un ieturēt nemainīgu nodokļu politiku, pakāpeniski samazinot nodokļu slogu darbaspēkam.

Partija arī sola nodrošināt konkurētspējīgas izglītības, kvalitatīvas veselības aprūpes un taisnīga sociālā atbalsta pieejamību, veicināt eksportu, kā arī ražojošās un pakalpojumu industrijas, radot Latvijā jaunas darba vietas, celt Latvijas starptautisko konkurētspēju un izveidot ražošanas attīstībai un investīcijām pievilcīgākos apstākļus Baltijas valstīs. Tāpat solīts nodrošināt pastāvīgu Latvijas autoceļu un citu transporta līniju attīstību.

Partijas programmā iekļauts solījums panākt zemāko bezdarba līmeni Baltijā, veicināt emigrējušo iedzīvotāju atgriešanos mājās un nodrošināt sociālā budžeta ilgtspēju cienīgām vecumdienām.

"Vienotība" vēlas izveidot Attīstības banku ražošanas atbalstam, panākt taisnīgāku ES tiešo maksājumu sadali Latvijas zemniekiem un nemainīgu Kohēzijas fonda finansējumu Latvijai, nodrošināt pārdomātu Latvijas mežu bagātības izmantošanu un atjaunošanu un rūpēties par Latvijas enerģētiskās neatkarības nostiprināšanu, veicinot vietējo resursu izmantošanu.

"Vienotība" arī grib uzlabot valsts pārvaldību, sasniedzot ES valstu vidējos efektivitātes rādītājus, ieviest elektronisku autentifikācijas sistēmu iedzīvotāju sadarbībai ar valsti internetā un panākt, lai visas izziņas, atļaujas un atbildes no valsts iestādēm būtu saņemamas elektroniski.

Tāpat partijas programmā solīts strādājošo vecāku bērniem nodrošināt bērnudārzu no 1,5 gadu vecuma, modernizēt profesionālās izglītības iestādes, izveidojot profesionālās izglītības centrus visās svarīgākajās ražošanas nozarēs, palielināt skolu autonomiju un atbildību par mācību programmas īstenošanu un finansējuma izlietojumu, kā arī no 2013.gada ieviest obligātu vidējo izglītību.

"Vienotība" apņemas uzlabot augstākās izglītības kvalitāti, nodrošinot pilnīgu valsts budžeta finansējumu klātienes studentiem ražošanas attīstībai svarīgajās specialitātēs, pielāgot izglītības sistēmu tautsaimniecības attīstības vajadzībām un sekmēt zinātnes sasniegumu un inovāciju pārnesi tautsaimniecībā.

Kultūras nozarē "Vienotība" sola atjaunot finansējumu Valsts kultūrkapitāla fondam un profesionālajai mākslai, pabeigt Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvniecību un Okupācijas muzeja rekonstrukciju un nostiprināt kopienu centrus - bibliotēkas un kultūras namus visā Latvijā.

Partija arī apņemas veicināt veselīgu dzīvesveidu un par sporta jomas prioritāti noteikt bērnu un jauniešu sportu.

"Vienotība" ierosina noteikt videi draudzīgu un "zaļu" domāšanu par Latvijas tēla būtisku sastāvdaļu un sola rūpēties par cilvēku vienlīdzību valsts un likuma priekšā, neatkarīgi no to etniskās piederības, mantiskā stāvokļa vai seksuālās orientācijas un Latvijas cilvēkresursu atjaunošanu un ģimenes atbalsta politiku.

Jau vēstīts, ka "Vienotība" otrdien iesniedza Saeimā savus deputāstu kandidātu sarakstus rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Parlamenta ārkārtas vēlēšanas notiks 17.septembrī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form