Delfi

Ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju programmas ieviešanai 2005. un 2006.gadā budžeta apakšprogrammā 12,2 miljoni latu piešķirti pirms Struktūrplāna Ieviešanas plāna apstiprināšanas Ministru kabinetā, tā radot iespēju, ka valsts budžeta līdzekļi var tikt izlietoti neefektīvi un nelietderīgi, konstatēja Valsts Kontrole (VK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Veselības ministrija (VM) nav izstrādājusi Struktūrplāna Ieviešanas plānu atbilstoši Ministru kabineta noteikumu prasībām. Plānā nav detalizēti norādīti, kādi konkrēti pasākumi katru gadu ir jāveic noteiktiem veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, lai nodrošinātu izvirzīto mērķu sasniegšanu, tā radot iespēju Struktūrplāna īstenošanas gaitā subjektīvi pieņemt lēmumus par veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju iesniegto projektu atbilstību Struktūrplānam.

Gan 2005., gan 2006. gadā valsts budžeta likumā vispirms ir apstiprināti veselības aprūpes sniedzēji un finansējuma apmērs un tikai pēc tam lūgts attiecīgajiem veselības aprūpes sniedzējiem iesniegt projektu pieteikumus Struktūrplāna ieviešanai.

VK uzskata, ka nav pamatojuma pēc kādiem kritērijiem izvēlēti veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji, kuriem piešķirts finansējums. Projektu vērtēšanas process nav caurskatāms, un pastāv iespēja, ka valsts budžeta līdzekļi neveicinās Struktūrplānā noteikto mērķu sasniegšanu.

VM un tās padotībā esošajā Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūrā (VSMTVA) nav izstrādātas iekšējās procedūras, kurās būtu noteikti projektu vērtēšanas kritēriji un metodika.

VM nav nodrošinājusi pietiekamu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja iesniegto projektu progresa atskaišu pārbaudi. Divu projektu progresa atskaitēm par dažādiem mēnešiem ir pievienots viens un tas pats maksājuma uzdevums par summu 30 000 latu, līdz ar to pastāv krāpšanās iespēja no veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju puses.

VM nav iesniegusi Ministru kabinetā rīkojumā noteikto informatīvo ziņojumu par Struktūrplāna īstenošanas gaitu, tāpēc ne Ministru kabinets, ne sabiedrība nav informēta par piešķirtā finansējuma izmantošanu, kā arī par noteikto uzdevumu un rezultatīvo rādītāju izpildi.

VK pēc veiktās likumības revīzijas ir izstrādājusi 25 ieteikumus VM un VSMTVA, kuru izpildei atbilstoši ieteikumu izpildes grafikam tiks sekots līdzi.

Revīzija veikta par 2005. un 2006.gadu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form