Veselības ministrija iesniegusi izskatīšanai Ministru kabinetā izmaiņas normatīvajos aktos par veselības nozares pārvaldes reformu, kas nepieciešami, lai saglabātu valsts apmaksātu ārstniecisko palīdzību iedzīvotājiem samazināta budžeta apstākļos 2009. gadā. Izmaiņas paredz pacientu līdzmaksājumu palielināšanu no 1.februāra

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viens no šiem noteikumiem ir izmaiņas pacientu iemaksās un apmaksas nosacījumos ārstniecības iestādēs.

Paredzēts, ka:

  • par ģimenes ārsta ambulatoru apmeklējumu jāmaksā 1 lats,
  • par speciālista apmeklējumu ambulatori - 5 lati,
  • par ārstēšanos slimnīcās - 12 lati pa dienu,
  • par ārstēšanos Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūrā un Latvijas infektoloģijas centrā, kā arī aprūpes slimnīcās un slimnīcu aprūpes nodaļās - 5 lati pa dienu,
  • par ārstēšanos onkoloģijas un onkohematoloģijas, kā arī no alkoholisko, narkotisko un psihotropo un toksisko vielu atkarību diagnozēs - 5 lati pa dienu.
  • mainītas arī pacientu iemaksas par diagnostiskajiem izmeklējumiem gan ambulatori, gan slimnīcās
  • noteikts, ka papildus pacienta iemaksai, slimnīca var iekasēt pacienta līdzmaksājumu 30 latus par vienā stacionēšanās reizē veiktu norādītajām ķirurģiskajām operāciju.

Pamatojoties uz pacienta iemaksas palielinājumu, ir noteikts, ka vienā ārstēšanās reizē slimnīcā pacientam nav jāmaksā vairāk kā 250 lati un pacienta iemaksas kopsumma par ambulatorajiem un stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem kalendārā gadā nevar būt lielāka par 400 latiem. Tas nozīmē, ka, ja pacients ir sasniedzis šo pacienta iemaksu summu, ko var apliecināt ar kvītīm vai čekiem, tad viņš var saņemt atbrīvojumu un no tālākas pacienta iemaksas maksāšanas konkrētajā ārstēšanas reizē slimnīcā vai kalendārajā gadā.

No šiem maksājumiem paredzēts segt daļu no izdevumiem, kas līdz ar budžeta samazinājumu, apkures tarifu pieaugumu, kā arī medikamentu un medicīnas preču PVN palielinājumu sastāda 100 miljonus latu jeb gandrīz piekto daļu līdzšinējā veselības aprūpes budžeta. Galvenais uzsvars finansēšanas sistēmas izmaiņās tiks  likts uz stacionārās ārstēšanas apmaksas nosacījumu pārskatīšanu, lai samazinātu pacientu uzturēšanās laiku slimnīcās un padarītu intensīvāku ārstēšanas procesu. Vēl paredzēts veikt nopietnu veselības aprūpes administrējošo iestāžu reformu, samazinot aģentūru skaitu un atsakoties no dažu funkciju veikšanas, tādejādi vienkāršojot birokrātisko procedūru norisi un arī ietaupot līdzekļus veselības aprūpē.

Pacientu iemaksas, veicot dažādus diagnostiskos izmeklējumus ambulatori un ārstējoties slimnīcā:

Izmeklējums

Pacienta iemaksa

(Ls)

1.       

 Datortomogrāfiskie izmeklējumi (var iekasēt vienu reizi viena izmeklējuma laikā):

 

              bez kontrastvielas

10,00

              ar kontrastvielu (veicot izmeklējumu bez kontrastvielas, kam seko izmeklējums ar kontrastvielu, pacienta iemaksu iekasē tikai par izmeklējumu ar kontrastvielu)

15,00

Koronarogrāfija

30,00

2.       

 Kodolmagnētiskās rezonanses izmeklējumi (var iekasēt vienu reizi viena izmeklējuma laikā):

 

             bez kontrastvielas

20,00

             ar kontrastvielu (veicot izmeklējumu bez kontrastvielas, kam seko izmeklējums ar kontrastvielu, pacienta iemaksu iekasē tikai par izmeklējumu ar kontrastvielu)

25,00

3.       

  Elektrokardiogrāfiskie izmeklējumi (tikai ambulatorajiem pacientiem)

1,00

Sirds neinvazīvie funkcionālie izmeklējumi

Galvas un ekstremitāšu maģistrālo asinsvadu funkcionālie izmeklējumi

Neiroelektrofizioloģiskie izmeklējumi

Funkcionālie kuņģa-zarnu trakta izmeklējumi

Ultrasonoskopiskie izmeklējumi

Radionuklīdā diagnostika

(tikai ambulatorajiem pacientiem)

3,00

4.       

  Endoskopiskie izmeklējumi (tikai ambulatorajiem pacientiem)

5,00

5.       

  Rentgenoloģiskie izmeklējumi, ieskaitot kontrastvielu (tikai ambulatorajiem pacientiem)

2,00

6.       

  Par katru ambulatori vai dienas stacionārā veikto operāciju

3,00

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form