VMD: Ugunsgrēks Valdgales pagastā platības ziņā nepārspēj Latvijā vēsturiski lielākās ugunsnelaimes
Foto: Valsts policija

Ugunsgrēks Talsu novada Valdgales pagastā platības ziņā pagaidām nepārspēj vēsturiski lielākās ugunsnelaimes 1992. gadā, un jācer, ka tas tā arī paliks, sacīja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš pastāstīja, ka vēsturiski lielākais meža ugunsgrēks Latvijā bija 1992. gadā Slīterē 3300 hektāru platībā, kam seko ugunsgrēks 1992. gadā Pierīgā, Garkalnē 3000 hektāru platībā. Līdz ar to pagaidām ugunsgrēks Valdgales pagastā platības ziņā iepriekš minētos nav pārspējis un jācer, ka nepārspēs. "Platība būs liela, bet nedomāju, ka tie būs 3000 hektāri," viņš teica, skaidrojot, ka precīza ugunsgrēka platība nebūs zināma, iekams tas nav ierobežots.

Jaunķiķis arī atzīmēja, ka šogad nav sasniegts rekords ne ugunsgrēku skaita ziņā, ne arī izdegušo platību ziņā un domājams, ka, uzmērot ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, rekords netiks pārsniegts.

VMD pārstāvis teica, ka ugunsgrēks Valdgales pagastā patlaban tiek noturēts noteiktā perimetrā. "Vakar bija kritiska situācija, kad ugunsgrēks devās pāri jau vienreiz izdegušajai platībai - šoreiz pa koku vainagiem. Taču, pateicoties izcirstajai joslai, to apturējām un no mūsu turētā perimetra liesmas ārā netika. Dzēšanas darbi turpinās, vējš visu laiku mainās - te tas ir uz vienu pusi, pēc piecām minūtēm tas ir pavērsies jau uz citu pusi. Joprojām notiek dzēšana no gaisa, piepalīdzot Lietuvas kolēģiem," teica Jaunķiķis.

Viņš arī piebilda, ka precīzas informācijas par ugunsgrēkā radušiem zaudējumiem vēl nav.

Kā ziņots, Latvijas dienesti sadarbībā ar Lietuvas bruņoto spēku helikopteri plašo ugunsgrēku dzēš jau sesto dienu.

Ugunsgrēks kūdras purvā izcēlās pagājušās nedēļas otrdienas pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Valsts meža dienests pagaidām nesniedz informāciju par to, cik lielas platības izdegušas, taču Eiropas Savienības programmas "Copernicus" Ārkārtas situāciju pārvaldības pakalpojuma dati liecina, ka līdz svētdienai ugunsgrēkā izdegusi 1010,5 hektāru liela platība, kas ir par 170 hektāriem vairāk nekā diennakti iepriekš.

No satelītiem iegūtā informācija liecina, ka izdeguši 267 hektāri meža, 311,7 hektāri krūmāju un zālāju, kā arī 431,8 hektāri kūdras purva. Visvairāk - par simts hektāriem - pēdējā diennaktī pieaugusi izdegusī meža platība.

Iepriekš stiprā piedūmojuma dēļ tika evakuēts blakus esošajā Ventspils novada Puzes pagastā esošais Stiklu ciems, taču sestdien jau liela daļa tā iedzīvotāju atgriezās mājās pret parakstu, ka paši uzņemas atbildību par savu drošību, pastāstīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS). Evakuētie Stiklu internātskolas audzēkņi gan joprojām mitinās citviet un viņi tik drīz neatgriezīsies ciemā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valdgales pagasta ugunsgrēks Valsts meža dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form