VP šefs Velšs vadīs Valsts policijas koledžu; policijas šefa amatā pagaidām Marķitāns (plkst.19:20)
Foto: LETA

Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (V) par Valsts policijas koledžas direktoru iecēla līdzšinējo Valsts policijas (VP) priekšnieku Arti Velšu, savukārt par policijas šefa pienākumu izpildītāju iecelts VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieksm, VP priekšnieka vietnieks Guntars Marķitāns, bet jau nākamajā nedēļā valdība varētu lemt par jaunu policijas priekšnieku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministra rīkojums paredz Velšu par VP koledžas direktoru iecelt no otrdienas, un jau otrdien Marķitāns sāks pildīt VP priekšnieka pienākumus, portālu "Delfi" informēja Iekšlietu ministrija.

Velšs par policijas koledžas vadītāju iecelts, "lai nodrošinātu efektīvu Valsts policijas koledžas funkciju izpildi". Velšam ir vairāku gadu darba pieredze Valsts policijas koledžā, Tiesību katedras docenta amatā, kā arī viņš studē Rīgas Stradiņa universitātes doktora studiju programmā "Tiesību zinātnes", norāda IeM.

Velšs portālam "Delfi" atzina, ka šis Štokenberga rīkojums viņam bija pārsteigums. Ministrs viņu par to mutiski informēja pirmdien, atsaucoties uz Dienesta gaitas likuma normu, ka dienesta labā policijas priekšnieku var pārcelt citā amatā. Plašāk šī lēmuma pamatojumu ministrs Velšam neesot paskaidrojis, atzina VP šefs.

Štokenbergs portālam "Delfi" paskaidroja, ka vēl ar iepriekšējās iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (V) rīkojumu Velšam bija uzdots līdz 15.jūlijam iesniegt priekšlikumus par piemaksām policistiem, kas būtu saistītas ar darba kvalitāti. Savukārt jau Štokenbergs bija uzdevis Velšam sniegt priekšlikumus par darba laika organizēšanu. "Ir 25.datums, un viņš ir atsūtījis dažādus spriedelējumus, bet nevienu konkrētu priekšlikumu," apgalvo ministra pienākumu pildītājs.

Tāpēc, pēc Štokenberga domām, ar "šādu akadēmisku attieksmi Velšam labāk veiksies Policijas koledžas vadībā", tāpēc viņš pārcelts šajā amatā. Savukārt nākamo policijas priekšnieku valdība varētu apstiprināt jau nākamajā nedēļā valdības sēdē, un par kandidātiem "mums ir savas ziņas pēc tikšanās ar vairākiem policistiem". Štokenbergs sacīja, ka "galīgi neizslēdz", ka policiju varētu vadīt arī Marķitāns, tomēr padomā esot "pāris labāki kandidāti", kas varētu kļūt zināmi tuvāko dienu laikā.

Savukārt Velšs portālam "Delfi" atzina, ka viņa esot grūti komentēt, "kas ministram mūsu skaidrojumos ir licies nepareizs, jo viņš mani par to nav informējis". Velšs uzsver, ka policistu piemaksu sistēmu nosaka valdības noteikumi un Valsts policijas iekšējie normatīvi, kas turklāt saskaņoti ar ministriju.

Jau ziņots, ka VP Koledžas direktora amats kļuva vakants, jo martā saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem finansējuma izlietošanā no amata uz laiku atstādinātais koledžas direktors Aigars Evardsons nolēmis doties pensijā.

Par Valsts policijas koledžas direktora pienākumus izpildītāju iecelta Valsts policijas Personālvadības biroja priekšniece Dina Tarāne.

Savukārt Velšs par policijas priekšnieku kļuvis tikai šī gada janvārī. Viņu šim amatam virzīja toreizēja iekšlietu ministre Linda Mūrniece (V). Velšs ir ieguvis doktora grādu Rīgas Stradiņa universitātes doktora studiju programmā "Juridiskās zinātnes". Karjeru policijā Velšs sāka 1993.gadā, kad sāka strādāt Jūrmalas policijas pārvaldes Patruļdienesta rotā. Viņa izdienas laiks Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs pārsniedz 17 gadus.

Iepriekšējais VP priekšnieks Valdis Voins iesniedza atlūgumu, lai pārietu darbā uz jaunveidojamo Ostas policiju.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form