Foto: F64

Valsts vides dienests (VVD) šonedēļ konstatējis vairākus zvejas noteikumu pārkāpumus, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Vārpiņa.

VVD Vidzemes reģionālās vides pārvaldes inspektori 17. jūnijā atklāja vairākus pārkāpumus, Rīgas līča piekrastē pie Saulkrastiem kontroles reida laikā no ūdens izceļot nelegālus tīklus 1,7 kilometru garumā un sākot administratīvā pārkāpuma procesu. Reidu laikā inspektori arī informēja zvejniekus par noteikumu prasībām, izmantojot principu "Konsultē vispirms". Trīs gadījumos zvejniekiem tika izteikts aizrādījums, stāstīja Vārpiņa.

Savukārt VVD Kurzemes reģionālās vides pārvaldes inspektori, veicot reidu ar VVD inspekcijas kuģi "Mare", 16. jūnijā Rīgas līča Kurzemes piekrastē izcēla četrus nelikumīgi ievietotus zvejas tīklus, par kuriem sāka četrus administratīvā pārkāpuma procesus.

Kā stāstīja Vārpiņa, Jūrmalciemā, Nīcas novadā, 17. jūnijā inspektori fiksēja zivju transportēšanas noteikumu pārkāpumu, kur akmeņplekstu zvejas lieguma periodā automašīnas kravā tika konstatētas 37 akmeņplekstes ar kopējo svaru 33 kilogrami bez atbilstošiem zivju izcelsmes un pārvadāšanas dokumentiem, kas apstiprinātu zivju ieguves likumību. Par šo gadījumu ir sākts administratīvā pārkāpuma process.

Vārpiņa piebilda, ka Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupa ar Satiksmes uzraudzības rotas inspektoru sniedza atbalstu Kurzemes reģionālās vides pārvaldes Zvejas kontroles daļas inspektoriem transportlīdzekļa apturēšanā un kravas pārbaudē.

VVD atgādināja, ka akmeņplekstes zveja piekrastē ir aizliegta no 1. jūnija līdz 31. jūlijam to nārsta laikā.

Par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas un par zveju aizliegtā vietā vai laikā, kā arī par zveju ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem piemēro naudas sodu fiziskajai personai līdz 700 eiro, bet juridiskajai personai - līdz 4300 eiro, aizliedzot izmantot zvejas tiesības uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā. Savukārt par zvejas pārkāpumu jūrā administratīvais sods fiziskajai personai ir no 130 līdz 700 eiro, bet juridiskajai personai - no 1400 līdz 14 000 eiro.

Vārpiņa norādīja, ka, tuvojoties Jāņiem, pieaug arī iedzīvotāju interese par zivīm, ko pasniegt svētku galdā. VVD uzrauga, lai zivis tiktu noķertas likumīgi, kā arī ūdenstilpēs nebūtu maluzvejnieku zvejas rīku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!