VVD vērtēs visām atkritumu šķirošanas stacijām izsniegtās piesārņojošas darbības atļaujas
Foto: LETA

Valsts vides dienests (VVD) preventīvi izvērtēs visām atkritumu šķirošanas stacijām Latvijā izsniegtās piesārņojošas darbības atļaujas un tajās noteiktos atļautos atkritumu uzglabāšanas apjomus, norādīja dienesta pārstāve Kristīne Kļaveniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šāds lēmums pieņemts saistībā ar sestdien, 28. martā, Tukumā izcēlušos paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības "Piejūra"" (AAS Piejūra) atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijas teritorijā.

Viņa atzīmēja, ka ugunsgrēku ir izdevies nodzēst, bet teritorijā turpinās gruzdēšana, tur dežūrē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji. Pēc VVD inspektoru novērojumiem sestdien iespējamais ugunsgrēka iemesls varētu būt blakus teritorijā dedzinātā kūla.

Svētdien VVD inspektori ir apsekojuši negadījuma vietu un turpina darbu pie notikušā apstākļu noskaidrošanas. Lai pieņemtu lēmumu par videi nodarīto kaitējumu, VVD veic aprēķinus par vielu daudzumu jeb emisijām, kas ugunsgrēkā nokļuvušas apkārtējā vidē.

Vienlaikus, lai novērstu riskus, ka šādi negadījumi atkārtojas, VVD vērtēs nepieciešamību veikt izmaiņas AAS Piejūra izsniegtajā piesārņojošas darbības atļaujā.

Kļaveniece atzīmēja, ka pēc AAS Piejūra sniegtās informācijas teritorijā atradās aptuveni 200 tonnas sadedzināšanai sagatavotie atkritumi. Pirmsšķietami secināts, ka uzņēmums nav pārkāpis izsniegtās atļaujas nosacījumus. Pārbaudes laikā nav apstiprinājusies AAS Piejūra sniegtā informācija, ka sadedzināšanai sagatavotos atkritumus bija plānots transportēt būvmateriālu ražotājam "Schwenk".

Jau vēstīts, ka ugunsgrēku lokalizēt izdevies sestdien pulksten .23.14, savukārt svētdien pulksten 7.50 atklāta degšana laukumā tikusi novērsta.

AAS Piejūra uzņēmuma valdes loceklis Ēriks Zaporožecs pauda, ka ugunsnelaime, iespējams, izcēlusies no sausās zāles, kura dedzināta uzņēmumam blakus esošajā privātajā teritorijā.

"Ir liecinieki, kuri redzējuši, kā blakus mūsu uzņēmuma teritorijai privātpersonas dedzinājušas kūlu. Valsts policija patlaban strādā notikuma vietā un izmeklēs ugunsgrēka cēloņus," sacīja Zaporožecs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija Valsts vides dienests VUGD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form