Zināmi partiju virzītie kandidāti darbam NRTP
Foto: AFI

Lielākā daļa Saeimas frakciju nosaukušas savus kandidātus darbam Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) vakantajās sešās vietās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tautas partija darbam padomē izvirza līdzšinējo pārstāvi Ingrīdu Brigitu Strodu. Arī Zaļo un zemnieku savienība izvirza līdzšinējos pārstāvjus Aivaru Berķi un Imantu Skrastiņu.

Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK virzīs Rīgas Stradiņa universitātes lektoru, bijušo televīzijas diktoru Jāni Tomeli.

Latvijas Pirmās partijas/"Latvijas ceļa" frakcija virzīs Pirmā Baltijas kanāla juristu Sergeju Kārīti. Partija ''Jaunais laiks'' darbam padomē atkārtoti virzīs Dzintru Geku, bet apvienība "Saskaņas centrs" - profesoru Ābramu Kleckinu.

Savu pārstāvi darbam NRTP nevirzīs frakcija "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL), jo ''padomes darbs ir pārāk politizēts un mūsu pārstāvim tāpat nebūtu izredžu',' informēja PCTVL Saeimas frakcijas vadītājs Jakovs Pliners.

Jau ziņots, ka Saeimas deputātiem līdz šā gada 21.septembrim jāizvirza savi kandidāti darbam NRTP.

Saeimas deputātiem NRTP būs jāievēl seši jauni pārstāvji, jo iepriekšējiem beidzās pilnvaru termiņš. NRTP locekļus var izvirzīt vismaz pieci deputāti, un kandidātu vārdi būtu jāpublicē laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Šoruden pilnvaras beidzas Berķim, Strodai, Gekai, Unai Ulmei-Silai, Skrastiņam un Aīdai Prēdelai.

Padomes locekļus var atkārtoti ievēlēt NRTP sastāvā ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Visi minētie padomes locekļi šajā amatā strādā tikai pirmo termiņu, tādēļ var tikt ievēlēti atkārtoti.

Padomē paliks strādāt Dārija Juškeviča, Andris Mellakauls un Andris Jakubāns, kuri NRTP tika ievēlēti 2005.gadā.

Padomi izveido Saeima, ievēlot tās sastāvā deviņus locekļus, kuru pilnvaru laiks ir četri gadi. Ik pēc diviem gadiem padomes sastāvs tiek atjaunināts, nomainot tos NRTP locekļus, kas nostrādājuši četrus gadus.

NRTP sastāvā var būt Latvijas pilsoņi, kas pastāvīgi dzīvo Latvijā.

Padomē nedrīkst būt vairāk par trim locekļiem no vienas politiskās organizācijas.

NRTP priekšsēdētāju un viņa vietnieku ievēlē no padomes locekļu vidus 14 dienu laikā pēc iepriekšējā priekšsēdētāja un viņa vietnieka pilnvaru izbeigšanās.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form