ZVA vērtēs kāda seniora nāves fakta saistību ar vakcināciju pret Covid-19
Foto: LETA

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) ir informēta par sociālās aprūpes centrā "Selga" notikušu 90 gadus veca cilvēka nāves gadījumu vairākas dienas pēc vakcinācijas pret Covid-19, taču ZVA uzsver, ka nav konstatēta minētā gadījuma cēloņsaistība ar vakcīnu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informēja ZVA, lai sniegtu atzinumu, vai šāda cēloņsaistība pastāv, vispirms ir jāsaņem ziņojums par šo gadījumu un ZVA ekspertiem tas ir jāizvērtē.

Līdz šim brīdim ziņojums par šo gadījumu ZVA nav iesniegts. Zāļu valsts aģentūra ir uzrunājusi sociālās aprūpes centru "Selga", prasot ziņot par šo gadījumu. Sociālās aprūpes centra ārstniecības persona norādīja, ka ziņojumu ZVA sniegs otrdien. Kad ziņojums tiks iesniegts, minētais gadījums tiks rūpīgi izvērtēts.

Šobrīd ir pāragri izdarīt jebkādus secinājumus, ka letālu gadījumu ir izraisījusi vakcīna, uzsver ZVA.

Jāatgādina, ka, uzsākot plašu vakcināciju, tai skaitā sociālās aprūpes centros, kā prioritārās grupas tiek vakcinēti gados vecāki cilvēki. Pirms vakcinācijas jebkura cilvēka veselības stāvoklis ir jānovērtē ārstam. Pacientiem ar ļoti smagu vispārējo veselības stāvokli ir rekomendēts izvērtēt nepieciešamību veikt vakcināciju.

Jāņem vērā, ka vakcinācija pret Covid-19 nemazinās citu iemeslu izraisītu mirstību.

Līdz šim Eiropā nav apstiprināta neviena nāves gadījuma cēloņsaistība ar vakcīnu pret Covid-19.

ES atbildīgās iestādes rūpīgi izvērtē visus saņemtos ziņojumus par veselības traucējumiem pēc vakcinācijas, lai noskaidrotu iespējamo saistību ar vakcīnu. Ja būs nepieciešams, tiks veiktas reglamentējošas darbības, lai sekmētu vakcīnas drošu lietošanu.

Visi dati par vakcīnu pret Covid-19 lietošanu tiek nepārtraukti uzraudzīti un analizēti, uzsver ZVA.

Jāatgādina, ka visām zālēm, tostarp vakcīnām, var būt blakusparādības. Ja novērotās blakusparādības rada bažas, jāsazinās ar savu ārstu. Ir iespējams ziņot par blakusparādībām Zāļu valsts aģentūrai. Ziņojumu var iesniegt elektroniski tīmekļvietnē www.zva.gov.lv > "Ziņot par zāļu blaknēm, negadījumiem ar ierīcēm un biovigilanci".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 Zāļu valsts aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form