Intervijā politiķis skaidroja, kā tas nākas, ka tik daudz sākotnējo domubiedru jau pēc neilga laika izrādās ir pret viņu un kļūst par oponentiem, kā arī atbildēja, kā pats Kaimiņš ir izturējis pārbaudījumu ar naudu un varu. Kaimiņš arī atklāja, kāds ir viņa redzējums par valsts attīstību un paša izveidotās partijas "KPL LV" vīzija. Viens no Kaimiņa politiskajiem uzstādījumiem "nodokļu maksātājiem ir tiesības, bet ierēdņiem pienākumi." Viņš arī nevēlas šķirot "latviskā vai krieviskā Rīga", jo "ir viena latviešu valoda un krievi arī ir nodokļu maksātāji".

"Es neesmu nekāda dāvana un neesmu nekāds svētais. Man riebjas, ka pa šo laiku man pašam uztvere ir ļoti mainījusies. Es ļoti pārdzīvoju līdzi par to, kas notiek ar Latviju gan par partiju. Partiju vadīt ir ļoti grūti. Man nav laika sev," vaļsirdīgi atzina politiķis. Vienlaikus, Kaimiņš intervijā arī neskopojās ar smagākiem vārdiem un epitetiem saviem kādreizējiem politiskajiem cīņu biedriem.

Artuss Kaimiņš ir arī pārliecināts, ka viņa paradums filmēt Saeimā notiekošo ir paveicis brīnumus. "Mana video kamera Saeimā dara brīnumus!" rezumēja politiķis, sakot, ka tā daudz labāk var redzēt Saeimas darbu.

Tāpat Kaimiņu šajā politiskajā procesā nepārtraukti pavadot nelabvēļi jeb "kazačoki'. Piemēram, partijas valdi pametušais Ilmārs Poikāns sēdējis un ierakstījis valdes sēdes.

Kaimiņš intervijā arī skaidroja, kāda ir viņa loma politikā. "Es nekad neesmu uztvēris sevi kā klaunu vai ākstu. Vecie ir sapuvuši, nevar būt nekādi karaļi. Viss! Es cenšos jaunos dabūt politikā. Tas nav huligānisms, tā ir atklātība," sacīja politiķis.

"Man nav pašmērķis bijis nokļūt politikā. Mani vienkārši izbesīja, kas notiek. Politika manā dzīvē ir nejaušība," stāstīja politiķis.

"Es ļoti pārdzīvoju līdzi, kas notiek ar Latviju, gan partiju. Vadīt partiju ļoti grūti, tas paņēma enerģiju un laiku. Es to daru ar tīru sirdi." Taujāts par pārbaudījumu ar varu un naudu, politiķis bija lakonisks – "slavens esmu bijis vienmēr. Kāda vara man ir viena balss Saeimā, kāda nauda – viena alga 1800 eiro".

Līdz šim interviju ciklā "Delfi TV ar Jāni Domburu" tika aicināti lielāko pilsētu kandidātu sarakstu līderi, bet no 26. maija Jānis Domburs intervē populārāko partiju līderus. Tāpat kā līdz šim pēc intervijām sekos diskusijas ar sabiedrībā pazīstamām personībām un ekspertiem.

Iepriekš ciklā "Delfi TV ar Jāni Domburu" jau notikušās intervijas un diskusijas par tām iespējams noskatīties šeit.

Interviju un diskusiju ciklu finansē Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds no programmas "Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā".