Kā komentēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņā, likumā nav tieši minēts, kā jārīkojas šajā situācijā. Taču kandidātu saraksti tika iesniegti un reģistrēti saskaņā ar likuma nosacījumiem, tāpēc arī var piedalīties vēlēšanās. Viņa vērsa uzmanību, ka kandidātu saraksts nav tas pats, kas partija.

Bērziņa atzina, ka šī ir nestandarta situācija. CVK pašlaik nav saņēmusi Augstākās tiesas (AT) lēmumu šajā jautājumā. Ja vēlēšanu komisija saņems AT spriedumu, tā sasauks sēdi un rīkosies atbilstoši tiesas norādījumiem, apstiprināja CVK Informācijas nodaļas vadītāja.

Viņa arī skaidroja, ka, ja kāds no šīs partijas sarakstu kandidātiem tiks ievēlēts kādā no minēto pilsētu domēm, tad viņam būs pilntiesīgs pašvaldības deputāta mandāts.

Rīgas vēlēšanu komisija nav saņēmusi oficiālus dokumentus par partijas darbības apturēšanu, sacīja Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins. Tāpēc pašlaik plānots vēlētājiem rīt izsniegt arī šīs partijas kandidātu saraksta zīmi, apstiprināja Kokins.

Savukārt Kuzins šovakar izplatījis paziņojumu, ka politiskais spēks par AT spriedumu šajā jautājumā vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Kā ziņots, stājies spēkā lēmums par partijas "Par Neatkarīgu Latviju!"" darbības apturēšanu uz diviem mēnešiem.

AT Civillietu departaments rīcības sēdē skatīja politiskās partijas "Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība "Par Neatkarīgu Latviju!"" kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas 15.februāra spriedumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) prasībā pret partiju par tās darbības apturēšanu.

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, izvērtējot kasācijas sūdzībā minētos argumentus, tiesnešu kolēģijai nebija acīmredzama pamata uzskatīt, ka pārsūdzētajā spriedumā ietvertais lietas iznākums ir nepareizs un ka izskatāmajai lietai ir būtiska nozīme vienotas tiesu prakses nodrošināšanā vai tiesību tālākveidošanā.

Tādējādi AT atteica ierosināt kasācijas tiesvedību. Lēmums nav pārsūdzams.

Līdz ar to stājas spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums. Apgabaltiesa nosprieda KNAB prasību pret politisko partiju daļā par darbības apturēšanu uz diviem mēnešiem apmierināt.

Partijas pārstāvis Jānis Kuzins norādīja, ka partija to uzskata par politisko izrēķināšanos, jo jau sākotnēji partija netika iekļauta reitingu aptauju listēs, netika aicināta uz vairākām diskusijām un partijas aizdomas par vēlēšanu iespējamo falsifikāciju netiek ne tikai ņemtas vērā, bet Latvijas vara izvēlējās partijas darbību apturēt "kā traucēkli pozīcijas un opozīcijas partiju izveidotajam kartelim Saeimā un Rīgas domē".

"Par neatkarīgu Latviju!" saraksts ir reģistrēts pašvaldību vēlēšanām, un tā līderi ir AS "Marika" valdes priekšsēdētājs un radio "Pik 100 FM" īpašnieks Juris Žuravļovs, ekonomikas maģistrs Einārs Graudiņš un fotogrāfs Edvīns Puķe. Partija kandidē divās pašvaldībās – Rīgā un Jūrmalā ar kopā 50 kandidātiem.