'Attīstībai/Par!' pasaka 'nē' JKP piedāvātajam valdības modelim
Foto: DELFI

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" nepiekrīt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvātajam valdības modelim. Politiskais spēks pārmet JKP to, ka līdz šim nav plāna par kopīgiem paveicamajiem darbiem jaunajā valdībā, pēc partiju apvienības paplašinātās valdes sēdes žurnālistus informēja politiskā spēka līderis Juris Pūce.

Pūce pēc partiju apvienības sēdes uzsvēra, ka politiskā spēka ieskatā ir nepieciešams panākt 13. Saeimā ievēlēto partiju vienošanos par darbiem, kas būtu veicami. "Tas piedāvājums, ko ir izteikusi Jaunā konservatīvā partija piektdien, diemžēl neatbilst tam, kādu mēs sagaidītu piedāvājumu kopīgam darbam valdībā," skaidroja partijas līderis.

Viņš kritizēja JKP piedāvājuma secību. Proti, vispirms būtu jāpanāk vienošanās par vērtībām, principiem, mērķiem un darbiem, ko politiskie spēki īstenos valdībā. "Diemžēl mēs no Jaunās konservatīvās partijas nekādu piedāvājumu attiecībā uz kopīgiem paveicamiem darbiem neesam dzirdējuši. Tāda piedāvājuma mums nav. Tā vietā ir tikai piedāvājums par iespējamu atbildību sadali Ministru kabinetā, kas, mūsuprāt, ir otršķirīgs solis, ja mēs salīdzinām ar vienošanos par kopīgiem darbiem valdībā," norādīja Pūce.

Viņš arī uzsvēra, ka amatu dalīšana pirms politiskie spēki pārrunājuši savas prioritātes valdības darbā ir nepārdomāts solis. Tieši šo iemeslu dēļ "Attīstībai/Par!" JKP piedāvājumus nepieņems.

"Attīstībai/Par!" tagad plāno sagatavot priekšlikumu kopīgu vērtību, principu, mērķu un darbu uzskaitījumiem, ko varētu veikt nākamās Saeimas pirmā valdība. "Šo darbu uzskaitījumu mēs arī gribētu šonedēļ pārrunāt ar pārējām Saeimā ievēlētājām partijām, izņemot "Saskaņu", un ceturtdien arī ar Valsts prezidentu," teica Pūce.

Jāpiebilst, ka pirmdien par veicamā darba plānu tapšanu žurnālistus informēja arī "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems. "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts informēja, ka par šādu plāna tapšanu apvienības pārstāvji nav nedz informēti, nedz redzējuši, kāds šis valdības prioritāšu uzskaitījums varētu būt. "Ja tāds būs, mēs labprāt ar to iepazīsimies," uzsvēra Pavļuts.

"Mūsu piedāvājums ir likt, nevis mūsu piedāvājumu, bet potenciāli kopējo piedāvājumu, kam, mūsuprāt, visi seši nākotnē varētu arī piekrist," pauda "Attīstībai/Par!" pārstāvis.

"Šobrīd ir pagājusi nedēļa. Nedz progresā, nedz skaidra procesa izveidošanā, kā partijas kopā strādās, nedz satura iezīmēšanā, [nedz] pat attiecībā uz koalīcijas aprisēm – mēs nevienā no šiem jautājumiem tādu redzamu progresu mēs neredzam," šī brīža situāciju iezīmēja Pavļuts. "Drīzāk varbūt atsevišķos jautājumos ir pat vērojams zināms regress."

Ziņots, ka jau otro nedēļu norisinās valdības veidošanas sarunas.

Tāpat portāls "Delfi" jau vēstīja, ka piektdienas pēcpusdienā JKP nāca klajā ar savu sākotnējo redzējumu par koalīcijas modeli un atbildības sfēru sadalījumu, aicinot piecas partijas apvienoties jaunās koalīcijas izveidei Jāņa Bordāna vadībā. JKP piedāvājums paredz, ka bez premjera amata viņiem tiktu arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un iekšlietu ministra krēsli.

Tāpat sadalījums paredz, ka partija "KPV LV" tiktu pie Satiksmes ministrijas un Ekonomikas ministrijas. Savukārt partiju apvienībai "Attīstībai/Par!" piedāvāts uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Veselības ministriju un Labklājības ministriju.

Nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) plānots uzticēt kultūras, izglītības un zemkopības ministru amatus. "Jaunajai Vienotībai" atvēlēti aizsardzības ministra un tieslietu ministra krēsli. Savukārt lēmums par Ārlietu ministrijas pārraudzību tiktu pieņemts kopīgi.

Šo piedāvājumu potenciālie sadarbības partneri piektdien vēl nesteidza komentēt, uzsverot, ka tas ir jāizvērtē biedru starpā. "Jaunā Vienotība" un "Attīstībai/Par!" to apsprieda pirmdien, Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA) biedri dažādos formātos piedāvājumu apspriedīs līdz trešdienas pēcpusdienai. Savukārt partija "KPV LV" jau izteikusi kritiku, ka JKP atkāpusies no sākotnējās vienošanās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

13. Saeima Attīstībai/ Par! Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimas vēlēšanas 2018
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form