Lai gan Jaunā konservatīvā partija (JKP) un partija "KPV LV" pēc pirmās kopīgās pēcvēlēšanu sarunas atskārtušas, ka abām partijām ir kopīgi "saskarsmes punkti", kopīgu koalīciju abi politiskie spēki vēl veidot nesteidz. Partijas vienojušās, ka katra atsevišķi vedīs sarunas ar pārējām 13. Saeimā ievēlētajām partijām, un pēc tam sēdīsies atkal pie viena galda.

JKP pārstāvji savā birojā otrdien tikās ar partijas "KPV LV" pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību jaunas valdības veidošanā. Pēc vairāk nekā stundu garās tikšanās komentārus par pārrunāto sniedza JKP premjera amata kandidāts Jānis Bordāns un "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Bordāns pastāstīja, ka abas partijas vienojušās, ka katrs politiskais spēks turpinās vest sarunas ar citām 13. Saeimā ievēlētajām partijām, lai gan kopīgi "saskarsmes punkti" rasti. Piemēram, abām partijām sakrīt pozīcijas drošības, ārpolitikas un tiesiskuma jautājumos.

Savukārt Gobzems paredzēja, ka būs jāturpina sarunas par tādiem jautājumiem kā par obligātā iepirkuma komponenti (OIK), reģionālo attīstību un komercdarbības atbalstu.

Kā atklāja "KPV LV" līderis, abas partijas nospraudušas kopīgu mērķi – "izveidot cienījamu politiku, kas sabiedrībai liktu atgriezties pie valdības un parlamenta, kas atgūst reputāciju un iegūst cieņu sabiedrības vidū". Viņš uzsvēra, ka abi politiskie spēki pārrunāja veicamos darbus, tā neesot bijusi saruna par amatu dalīšanu vai potenciālo valdības sastāvu. Tādas pašas sarunas notiks arī ar citām partijām.

"Man ir sajūta, ņemot vērā, ka ir otrā darba diena pēc vēlēšanām, mēs esam tikuši ļoti tālu. Šodien katra partija arī ar citām partijām, rīt ar nākošajām. Es domāju, ka ir visas iespējas, visi priekšnosacījumi, lai Valsts prezidents ļoti ātri saņemtu mūsu piedāvājumu, redzējumu [Ministru] kabinetam. Lai tas notiktu, būtu aicinājums – arī presei – arī būt valstiski atbildīgai un ļaut mums šīs sarunas labā gaisotnē arī pabeigt," sacīja Bordāns.

Jau vēstīts, ka JKP sākusi proaktīvu rīcību, lai jau tuvākajās nedēļās Valsts prezidentam Raimondam Vējonim prezentētu iespējamo valdību. Jau otrdien JKP aicināja pie sevis uz biroju partijas "KPV LV" un partiju apvienības "Attīstībai/Par!" pārstāvjus, lai apspriestu jaunās valdības veidošanu.

Otrdienas pirmajā daļā JKP tikās ar partijas "KPV LV" pārstāvjiem, savukārt pēcpusdienā JKP tiksies ar "Attīstībai/Par!" pārstāvjiem. Jāatgādina, ka 13. Saeimā JKP un "KPV LV" pārstāvēs vienāds deputātu skaits, tāpēc vispirms tikās tieši šīs divas partijas.

Savukārt jau trešdien JKP aicinājusi uz tikšanos "Jauno Vienotību" un Nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA). Plānots tikties arī ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvjiem.

"Es gribētu pateikt, ka mēs esam gatavi būt stūrakmens valdības veidošanas un pastāvēšanas procesā. Es redzu tam daudzus priekšnosacījumus: mūsu politika ir tiesiska un konservatīva," iepriekš skaidroja Bordāns.

Ziņots, ka apkopotie 13. Saeimas vēlēšanu rezultāti liecina, ka vēlēšanās piedalījušies 845 196 jeb 54,60% balsstiesīgo vēlētāju, kas ir par 4,3 procentpunktiem mazāk nekā 12. Saeimas vēlēšanās.

Visaugstākā vēlētāju aktivitāte bijusi Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 60,96% vēlētāju, tai seko Kurzeme ar 55,86%, Zemgale ar 54,76%, Rīgas vēlēšanu apgabals ar 53,93% un Latgale ar 43,07% vēlētāju. Vēlēšanu iecirkņos ārvalstīs nobalsojuši 31 946 jeb 24,44% vēlētāju.

Iekļūšanai parlamentā nepieciešamo 5% barjeru pārvarējušas septiņas partijas un partiju apvienības – "Saskaņa", "KPV LV", JKP, "Attīstībai/Par!", NA, ZZS un "Jaunā vienotība".

"Saskaņai" parlamentā varētu būt 23 vietas, "KPV LV" un JKP – katrai 16 vietas, "Attīstībai/Par!" un NA – katrai 13 vietas, ZZS – 11 vietas, bet "Jaunajai Vienotībai" – 8 vietas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

13. Saeima KPV LV Jaunā konservatīvā partija (JKP) Partija 'KPV LV' Saeimas vēlēšanas 2018
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form