Nav izslēgts, ka daudzi gan klusībā, gan nekautrējoties skaļi jautājuši ne tikai šo – vai patiešām ir kāds, kam tas patīk, bet arī šādi – interesanti gan, cik šie “mākslinieki” nopelna? Pārlapojot dažādām dīžībām atvēlēto žurnālu lapas puses, ielūkojoties, kā šīs zvaigznes raušas laukā no lakotiem limuzīniem vai arī silda savus ķermeņus pasaules izmeklētākajos un dārgākajos kūrortos, šķiet, ka laikam jau pilnībā visi estrādes mākslinieki (bez izņēmuma!) ir miljonāri un patiesībā naudu ikdienā grābj liekšķerēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Taču – kā gan ir patiesībā? Cik, piemēram, jāsamaksā, lai tavs iecienītais mākslinieks apmeklētu tieši tavu pilsētu vai ciematu, vai arī ar savu klātbūtni pagodinātu kādu slēgtu sabiedrību? Labi zināmu iemeslu dēļ, nav īpaši lielas jēgas pētīt mūsu pašmāju zvaigžņu un zvaigznīšu maciņus un iedzīvo, jo – nu nav jau to apgriezienu... Savukārt, lai sakarīgi ielūkotos pasaules megazvaigžņu padarīšanās, atkal tā kā mazliet par īsu rokas, jo patiesībā jau nav iemesla ticēt nevienam ārvalstu informācijas avotam, jo to, pirmkārt, ir ārkārtīgi daudz, otrkārt, nekad nav tā, ka kaut vai divi sniegtu pilnībā vienādu informāciju. Tāpēc šoreiz ielūkosimies mūsu dižās kaimiņzemes Krievijas virtuvē, jo tur dažādās tīmekļa saitēs un lapās iespējams sameklēt virkni vairāk vai mazāk ticamu, bet katrā ziņā sakarīgu pārskatu veidojošu faktu.

Piemēram, krievu “popsas tirgonis” Aleksandrs Vasiļjevs, kurš ir Krievijas Teātra darbinieku savienības atbildīgs menedžeris, zina stāstīt, ka mākslinieku cenām ir tendence mainīties. Kaut vai palūkojieties, kā tās palielinās vēlēšanu kampaņu periodā! “Popsa” ārkārtīgi smalki izjūt atbilstošā momenta konjunktūru. Dārgākais šodien ir Filips Kirkorovs. Tūlīt aiz viņa seko Alla Pugačova. Viņu solokoncertu cenas svārstās robežās no 25 līdz 40 tūkstošiem dolāru. Savukārt, Gazmanovs ir dārgāks par Ļeontjevu. Maskavā Gazmanovs “maksā” 15 tūkstošus, bet provincē 20 tūkstošus dolāru. Toties Ļeontjevu varam dēvēt par visdrosmīgāko, jo viņš faktiski vienīgais mēdz strādāt uz reāliem kases ienākumiem, proti – bez stingras priekšapmaksas. Vairums mākslinieku tomēr dod priekšroku konkrētam honorāram, neatkarīgi no tā, cik daudz apmeklētāju bijis koncertā. Un tieši šim nolūkam jau arī eksistē neskaitāmie tā dēvētie direktori-vidutāji, kuru galvenais pienākums pārliecinoši iekasēt naudu no koncerta rīkotājiem, pirms vēl viņa protežētais mākslinieks uzkāpis uz skatuves. Bet šī ir situācija, kad mākslinieks faktiski nekad neuzzina, cik viņa direktors patiesībā saņēmis!

Zināms, ka bieži vien krievu estrādes mākslinieki uzskrūvē neadekvātas cenas, turpina savu atklātības mirkli Aleksandrs Vasiļjevs. Piemēram, Nikolajs Baskovs par savu uzstāšanos prasa 30 tūkstošus dolāru, lai gan ir skaidrs, ka viņa šodienas cena ir augstākais 8 tūkstoši. Kāpēc tā? Nu, bet bez savām vokālajām dotībām viņam praktiski arī vairāk nav ar ko lepoties. Pavērojiet, cik nopietni dažādu skatuves niķu un stiķu jomā strādā tie paši Kirkorovs un Ļeontjevs!

Jāatzīmē, ka Krievijā populāro rakstnieku humoristu saimē visaugstāk apmaksātais ir arī mūsu sabiedrībā gana labi zināmais Jūrmalas vasaras atpūtnieks un vēlāk visa redzētā izsmējējs Zadornovs – ja vēlaties redzēt viņa uzstāšanos, lūdzu, sarūpējiet ne mazāk par 10 tūkstošiem “zaļo”. Savukārt, kad Mihails Jevdokimovs vēl nebija Altaja novada gubernators, savas uzstāšanās bija novērtējis ar vismaz 6 tūkstošiem. Turklāt, visu laiku viņš nepārstāja būt vietējās farmaceitiskās fabrikas līdzīpašnieks...

Turpinājumā piedāvājam nelielu pārskatu par citu Krievijas vieglā žanra mākslinieku pieprasītajiem honorāriem.

Filips KirkorovsNo 25 000 $
Alla PugačovaNo 25 000 $
Sofija RotaruNo 25 000 $
Oļegs GazmanovsNo 20 000 $
Valerijs ĻeontjevsNo 15 000 $
Larisa DoļinaNo 10 000 $
Leonīds Agutins10 000 $
Ļeščenko - Vinokurs8 - 10 000 $
Dmitrijs Maļikovs8 - 10 000 $
Igors NikolajevsNo 8 000 $
Aleksandrs RozenbaumsNo 8 000 $
Magomajevs - Siņavska8 000 $
Irina AllegrovaNo 8 000 $
Valerijs Meladze7 - 10 000 $
Nataša Koroļova7 - 8 000 $
Boriss Moisejevs6 - 8 000 $
Gariks Sukačevs6 - 8 000 $
Maša RasputinaNo 7 000 $
Mihails Šufutinskis6 - 8 000 $
Naģežda Babkina6 - 8 000 $
Laima VaikuleNo 6 000 $
Anželika VarumaNo 6 000 $
Sergejs Penkins5 - 8 000 $
Vjačeslavs DobriņinsNo 6 000 $
Aleksandrs Buinovs5 - 7 000 $
Ļubova Uspenskaja5 - 6 000 $
Aļona Sviridova5 - 6 000 $
Aleksandrs Serovs4 - 6 000 $
Villijs Tokarevs4 - 6 000 $
Anne Veski4 - 5 000 $
Jurijs AntonovsNo 4 000 $
Irina Ponarovskaja4 000 $
Vahtangs Kikabidze3 - 6 000 $
Marina Hļebņikova3 - 4 000 $
Valdis Pelšs3 - 4 000 $
Žanna Aguzarova3 - 4 000 $
Aleksandrs Peskovs3 - 4 000 $
Vika Ciganova3 000 $
Bogdans Titomirs1,5 - 2 000 $
Irina OtijevaNo 500 $

Ar lasāmā žurnāla "Kabinets" jaunākā numura tēmām pilnībā iespējams iepazīties šeit!

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.
Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form