Aicina uz bezmaksas smieklu jogu tiešsaistē
Foto: Shutterstock

Laikā, kad veselība un tās uzlabošana ir prioritāte, un mūsu dzīvēs valda daudz nopietnības un atbildības, ikvienam ir iespēja bez maksas ne vien stiprināt veselību, bet arī izjust prieku un kopības sajūtu – bezmaksas tiešsaistes smieklu jogas nodarbībās, ko vada treneris un pasaules apceļotājs Gints Barkovskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ir pierādīts, ka smiekli izraisa endrofīnu jeb laimes hormonu izdalīšanos un samazina stresa hormonu kortizola un epinefrīna līmeni. Smieklu jogas nodarbības atslābina, nomierina un izraisa pozitīvas emocijas, bet ilgtermiņā veicina pozitīvas un apzinātas attieksmes veidošanos, paaugstinot arī enerģijas līmeni. Kopīga smiešanās liek izjust vienotību un samazina vientulības sajūtu. Būtiski, ka smiekli ir svarīgi arī imunitātes spēcināšanai, jo smejoties organismā vairojas leikocīti, kas aizsargā organismu pret infekcijām.

"Smieklu joga jeb smieklu terapija balstās idejā, ka ķermenis nespēj atšķirt apzinātus smieklus no dabīgiem," skaidro Barkovskis. "Nodarbību laikā apzinātie smiekli ne vienmēr pāraug dabiskos, taču pozitīvais efekts tiek sasniegts jebkurā gadījumā."

Smieklu joga neprasa spēku, lokanību vai iepriekšēju sagatavošanos – nodarbības laikā tiek veikti daudzveidīgi smiešanās vingrinājumi, no kuriem tikai daži iesaista vienkāršas kustības (plaukšķināšanu, lēkāšanu, dažādu darbību imitāciju), tādēļ tā ir piemērota ikvienam vecumam un fiziskajai sagatavotībai.

Smieklu jogas nodarbības ar "Dobeles dzirnavnieka" atbalstu notiks četras nedēļas pēc kārtas – katru maija ceturtdienu. Īsu ieskatu, kā veicās pirmās nodarbības dalībniekiem, var gūt, noskatoties video:

Kā norāda nodarbību rīkotāji, piedalīties var ikviens, kuram ir vēlme smieties un gūt prieku. Nepieciešams vien dators vai viedtālrunis, lai piedalītos bezmaksas nodarbībā tiešsaistē. Pieteikšanās nākamajai smieklu jogas nodarbībai šeit.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form