Foto: AFP/Scanpix/LETA

Argentīnas futbola leģenda Djego Maradona trešdien, atbalstītāju pūļa pavadīts, atstāja slimnīcu astoņas dienas pēc smadzeņu operācijas.

Maradona nerunāja ar maskās esošo žurnālistu pūli un saukļus izkliedzošajiem faniem, kad viņš ātrās palīdzības mašīnā atstāja Buenosairesas pievārtē esošās Olivosas klīniku. Viņa ārsts Leopoldo Luke žurnālistiem paziņoja, ka Maradona var doties mājās.

Ceļu līdz ātrās palīdzības automašīnai sava laika labākajam pasaules futbolistam izlauza apsardzes darbinieki.

Maradonas atbalstītāju kolonna sekoja ātrās palīdzības automašīnai. Vairāki desmiti bija gaidījuši šo dienu ārpus klīnikas, turot rokās viņa fotogrāfijas un skandējot atbalsta saukļus. Uz viena plakāta bija uzraksts "Mūžīgs paldies!".

Luka iepriekš "Instagram" vietnē bija publicējis fotogrāfiju, kurā viņš apskauj 60 gadus veco vīrieti ar galvas pārsēju.

Paredzams, ka Maradona turpinās rehabilitāciju Tigrē, kas atrodas 30 kilometrus uz ziemeļiem no Buenosairesas un ir netālu no meitas Hianinas mājas.

"Djego ir pārdzīvojis, iespējams, grūtāko laiku savā dzīvē," iepriekš trešdien bija teicis viņa advokāts Matiass Morla, piebilstot, ka tas ir "brīnums", ka tika atklāts trombs, "kas varētu būt atņēmis viņam dzīvību".

"Tagad ir nepieciešama uzturēšanās ģimenes un veselības aprūpes speciālistu lokā," sacīja Morla. "Ar ārstiem un savu ģimeni Djego būs tāds, kādam viņam vajadzētu būt, – laimīgs."

Jau ziņots, ka iepriekšējā otrdienā Pasaules kausa ieguvējam un Argentīnas izlases kapteinim tika veikta operācija, lai izņemtu trombu, kas viņam atradās starp smadzenēm un galvaskausu.

Pēdējo 20 gadu laikā Maradona trīs reizes nonācis slimnīcā ar lielām veselības problēmām, no kurām divas bija potenciāli letālas narkotiku un alkohola atkarības dēļ. Tagad, aizvadot dzīvi bez narkotikām, Maradona joprojām ir atkarīgs no alkohola.

Maradonas vecuma un iepriekšējo veselības problēmu dēļ viņš tiek uzskatīts par augsta riska personu koronavīrusa Covid-19 pandēmijas laikā, kas smagi skārusi Argentīnu.

Pēdējo astoņu mēnešu laikā viņš vairākas reizes bija pašizolācijā un nesen bija spiests palikt mājās pēc tam, kad miesassargam bija koronavīrusa simptomi, lai gan vēlāk viņam bija negatīvs Covid-19 analīžu rezultāts.

Līdzās brazīlietim Pele, kuram pagājušajā mēnesī apritēja 80 gadu, Maradona tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem futbolistiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!