Foto: Rīgas dome

Latvijas Futbola federācija (LFF) potenciālajam stadionam atradusi investoru Apvienotajos Arābu Emirātos - pagājušajā nedēļā notikušas vairākas tikšanās, kurās piedalījies AAE uzņēmējs Mohameds Ali Alabars.

Kā informē Rīgas Dome, galvaspilsētas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis 14. septembrī tikās ar Latvijas Futbola federāciju un potenciālo investoru no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, lai pārrunātu iespējas Rīgā attīstīt sporta infrastruktūru un informētu par piemērotākajām vietām, kur galvaspilsētā varētu atrasties jauns futbola stadions.

"Rīga ir investoriem pievilcīga vieta, kas nostiprina savu lomu Baltijas valstu mērogā uzņēmējdarbībā, mobilitātē, tūrismā, kā arī sporta un kultūras pasākumu rīkošanā. Pateicoties dzelzceļa infrastruktūras "Rail Baltica" projektam, Rīga kļūs par Baltijā centrālo transporta mezglu ar savstarpēji savienotu dzelzceļa tīklu, lidostu un prāmju termināli, savukārt pašvaldības uzdevums ir radīt visus priekšnoteikumus un aktīvi līdzdarboties, lai investoru plānoto projektu realizācija notiktu raiti. Investīcijas sporta infrastruktūrā ir ar lielu pievienoto vērtību, jo ietver sevī potenciālu būtiski audzēt tūrisma aktivitāti Rīgā," paziņojumā norāda Ķirsis.

Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmēja Mohameda Ali Alabara nodoms ir liela sporta stadiona un futbola laukuma izbūve, lai tajā varētu organizēt plaša mēroga starptautiskas sporta sacensības un kultūras pasākumus. Tikšanās mērķis bija saņemt Rīgas domes vadības atbalstu šāda stadiona izveidošanai un apstiprinājumu, ka pilsēta būtu gatava sadarboties un atbalstīt projekta realizāciju.

LFF ar potenciālo investru viesojusies arī Finanšu ministrijā, tikšanās laikā ar finanšu ministru Arvilu Ašeradenu pārrunājot iespējas Rīgā attīstīt sporta infrastruktūru, vēsta LFF.

"Katru dienu strādājam pie tā, lai virzītu Latvijas futbolu tuvāk sapnim par stadionu, kurā varētu pulcēties Latvijas futbola un sporta līdzjutēji. Šāda stadiona esamība ir ne tikai futbola, bet arī Latvijas izklaides dzīves un tūrisma attīstības nepieciešamība," LFF paziņojumā citēts Ļašenko.

Šī gada pavasarī LFF viesojās Saeimā, bet vēlāk līdz pat šodienai LFF nav sniegusi sabiedrībai skaidrojumu par stadiona projekta virzību un projekta detaļām.

Jaunais stadions paredzēts Lucavsalā, kas izvēlēta kā piemērotākā starp deviņām Rīgas Domes piedāvātajām vietām. Publiskā telpā izskanējušais variants par Uzvaras parka lokāciju nav guvis atbalstu, arī Rīgas Domes veiktajā aptaujā galvaspilsētas iedzīvotāji izvēlējušies šajā vietā saglabāt parku, pavasarī teica toreizējais Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. Lucavsala esot optimālākais variants no visiem variantiem, jo pieejams Daugavas abu krastu iedzīvotājiem un atrodas netālu no pilsētas centra.

LFF skaidro, ka Muhameds Ali Alabars vairāk zināms kā "Emaar Properties" dibinātājs un projektu attīstītājs. Viens no zināmākajiem projektiem ir pasaulē augstākā celtne Halīfa tornis ("Burj Khalifa"). Ar sešiem biznesa segmentiem un 60 aktīviem uzņēmumiem "Emaar" koncerns ir pārstāvēts 36 tirgos Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā, Āzijā, Eiropā un Ziemeļamerikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!