Ar pirmo vārtu guvumu šīs sezonas Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) čempionātā sestdien izcēlās latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, palīdzot viņa pārstāvētajai Cīrihes "ZSC Lions" izcīnīt uzvaru.

"ZSC Lions" sestdien izbraukumā ar 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja "Kloten" komandu.

Ķēniņš ar rezultatīvu metienu izcēlās mača 51.minūtē, kad panāca neizšķirtu 2:2. Pamatlaika turpinājumā un pagarinājumā vārti vairs netika gūti, savukārt pēcspēles metienu sērijā uzvaru viesiem nodrošināja uzbrucējs Romēns Viks.

"Bullīšos" ar Ķēniņa izpildītais metiens bija precīzs.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā veica četrus metienus pa vārtiem, uzvarēja visos iemetienos un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šosezon 15 mačos Ķēniņš izcēlies ar vieniem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr pamatīgu zaudējumu piedzīvojusi Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā "Lugano" komanda, kas sestdien viesos ar 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) kapitulēja Ženēvas "Servette" vienībai.

Merzļikins šajā spēlē atvairīja 43 no 48 metieniem.

Merzļikins šosezon 12 mačos vidēji ielaidis 3,06 ripas un atvairījis 91,36% metienu.

Turnīra tabulā vadībā ar 37 punktiem 20 spēlēs atrodas "ZSC Lions" komanda, tikmēr "Lugano" ar 27 punktiem 19 mačos ir septītajā pozīcijā. Savukārt vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau "Tigers" ar 21 punktu 19 spēlēs ieņem desmito vietu 12 komandu konkurencē.

Šobrīd saistībā ar nacionālo izlašu pārtraukumu arī Šveices čempionātā iestāsies pauze un nākamie mači būs vien 8.novembrī.