Latvijas U-20 basketbola izlase ceturtdien izcīnīja trešo uzvaru trīs Eiropas čempionāta, kas notiek Tallinā, spēlēs.

Trešajā mačā Latvijas basketbolisti ar rezultātu 82:69 (18:16, 16:14, 25:18, 23-21) pārspēja Bulgārijas vienaudžus.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Jānis Bērziņš, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas, 17 punkti Kaspara Vecvegara kontā, 14 punktus pievienoja Ingus Jakovičs, bet ar 12 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Ojārs Siliņš.

Latvijas basketbolisti ātri ieguva sešu punktu pārsvaru (11:5), tomēr Bulgārija drīz vien panāca 14:14. Rezultāts pēc pirmās ceturtdaļas bija 18:16 Latvijas labā, bet otrajās desmit minūtēs latvieši veica izrāvienu, panākot septiņu punktu pārsvaru – 26:19. Bulgāri līdz puslaika pārtraukumam pietuvojās līdz četru punktu deficītam (34:30).

Otrā puslaika sākumā ritēja līdzīga cīņa, bet pāris punktu vadībā turējās Latvijas komanda. Ceturtdaļas noslēgumā Latvijas vienība ieguva 10 punktu pārsvaru, bet pirms izšķirošajām desmit minūtēm rezultāts bija 59:48. Bulgārija pēdējās ceturtdaļas sākumā pietuvojās līdz četru punktu deficītam, taču Latvija mirkli vēlāk atguva nedaudz drošāku pārsvaru, kuru nosargāja līdz mača beigām.

Eiropas čempionātā pirmajā spēlē otrdien Latvijas U-20 izlase pārliecinoši ar rezultātu 87:59 pieveica Izraēlas valstsvienību, bet otrajā mačā trešdien ar 89:85 pagarinājumā uzvarēja Krieviju.