"Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) debitante "Ogre"/"Kumho Tyre" piesaistījusi amerikāņu centra spēlētāju Džūljusu Bruksu, kurš sezonas sākumā pārstāvēja bronzas medaļas laureāti "Jēkabpili", piektdien paziņoja līga.

Jēkabpiliešu rindās Brukss aizvadīja trīs spēles, vidēji mačā izceļoties ar 5,0 punktiem un 4,0 atlēkušajām bumbām.

Patlaban 24 gadus vecais Brukss Eiropā debitēja pagājušajā sezonā Igaunijā Rakveres "Tarvas" komandā. Vietējā čempionātā vidēji 21,5 minūtēs viņš guva 9,9 punktus, savāca 6,7 atlēkušās bumbas un atdeva 0,6 rezultatīvas piespēles.

Savukārt Baltijas Basketbola līgā (BBL) vidēji 28 minūtēs amerikānis guva 10,3 punktus, izcīnīja 6,3 atlēkušās bumbas un atdeva 0,3 rezultatīvas piespēles. Pirms tam Brukss trīs sezonas pavadīja dažādās Kanādas nacionālās basketbola līgas komandās.

Ogrēnieši šajā sezonā aizvadījuši četras spēles, kurās izcīnītas divas uzvaras un piedzīvoti divi smagi zaudējumi, kas komandai ļauj ieņemt piekto vietu turnīra tabulā.

LBL kopvērtējuma līdere ar četrām uzvarām četros mačos ir "Valmiera"/ORDO komanda, kurai ar piecām uzvarām sešās spēlēs seko "Ventspils" un "Liepāja"/"Triobet", kam četri panākumi piecos mačos.

Ar diviem panākumiem četros mačos seko "Jelgava" un "Ogre"/"Kumho Tyre", bet "Valka"/"Valga" komandai viena uzvara divos mačos, kamēr pie divām uzvarām piecās cīņās tikusi "Jūrmala"/"Fēnikss". Pie viena panākuma četros mačos tikuši "Jēkabpils" basketbolisti, kamēr viena uzvara piecos dueļos ir "Barons"/LDz. Savukārt bez uzvarām šobrīd cīnās "VEF Rīga" un "Latvijas Universitāte".

Deviņas komandas, ieskaitot "Ventspili", šosezon savā starpā izspēlēs četrus apļus, bet divas - "VEF Rīga" un "Valka"/"Valga" - ar visiem pretiniekiem spēlēs katra divas reizes. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.

LBL reglamentā ieviesta viena izmaiņa saistībā ar finālsērijas izspēli. Tā ritēs līdz četrām uzvarām, pirmās divas spēles notiks tās komandas laukumā, kas pamatturnīrā ieņēmusi augstāku vietu, divas nākamās - pie pretiniekiem, bet nepieciešamības gadījumā pārējās spēles pēc sistēmas 1-1-1.

Šī gada pavasarī "VEF Rīga" pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pērnā gada čempioni "Ventspili".