Par "Olybet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) labāko spēlētāju oktobrī atzīts "Ventspils" spēlētājs Andrejs Gražulis, kuram gan mēneša izskaņa bija neveiksmīga, jo viņš guva smagu traumu.

Gražulis oktobrī savai komandai palīdzēja uzvarēt septiņās spēlēs no astoņām. Vidēji spēlē laukumā viņš bija nepilnas 22 minūtes, guva 10,8 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izdarīja 1,4 rezultatīvas piespēles, bloķēja 1,4 pretinieku metienus, bet viņa lietderības koeficients bija 15,4.

Sestdien "Olybet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) oktobra pēdējā spēlē pret "Barons kvartāls", kurā ventspilnieki zaudēja ar 62:66, Gražulis guva smagu traumu. Vienā no spēles epizodēm Gražulis efektīgi bloķēja pretinieka metienu, taču neveiksmīgi piezemējās – viņš ar kāju aizķēra groza konstrukciju un sāpēs saļima uz grīdas. Basketbolistam tika sniegta neatliekamā palīdzība un viņu uz nestuvēm nonesa no laukuma.

"Ventspils" basketbolistam konstatēts apakšstilba mazā lielakaula lūzums, un pirmdien viņam veikta operācija. Lai gan sportistam pēc smagās traumas būs jāizlaiž vairāki mēneši, "Ventspils" cer, ka Gražulis šajā sezonā vēl atgriezīsies laukumā un palīdzēs komandai.

Latvijas Basketbola savienība (LBS) savā mājaslapā internetā publicējusi nelielu sarunu ar Gražuli pēc operācijas.

Ziņa par balvas piešķiršanu, cerams, būs kā papildus zāles lauztajai kājai. Kā jūties dienu pēc operācijas?

Mierīgi atpūšos. Traumas diemžēl ir profesionālā sporta sastāvdaļa, no kurām nevaru izvairīties. Protams, nekā patīkama nav, bet varēja būt vēl trakāk. Galvenais, ka jau šosezon būšu atpakaļ laukumā.

Kā pats atceries liktenīgo epizodi?

Uzlēcu, nobloķēju pretinieka metienu, bet kāja kaut kur iesprūda. Pat dzirdēju klakšķi un uzreiz sapratu, ka kaut kas salauzts. Pēc tam laiks pagāja ļoti ātri – ārsti, ātrā palīdzība, slimnīca, rentgens... Jau pirms operācijas dakteris iedrošināja, ka lūzums nav ļoti sarežģīts. Atgriešanās laiku precīzāk gan vēl nevar prognozēt. Redzēs kā dzīs, kā ritēs rehabilitācija...

Līdz šai epizodei gan tev pašam, gan komandai sezona ritēja ļoti veiksmīgi. Ir kāds īpašs izskaidrojums?

Komandā saglabājies spēlētāju kodols, esam labi saspēlējušies, neviens nevelk deķi uz savu pusi. Kad bijām maksimāli koncentrējušies, spēlējām ļoti labi un pretiniekiem bija grūti mums turēt līdzi.

Tavs spēles laiks un ieguldījums komandas pūrā šogad palielinājies. Bija īpašs sagatavošanās darbs vasarā?

Nē, atpūtos un izārstēju mikrotraumas, kas iepriekš sagādāja diskomfortu. Sākoties sezonai, jutos ļoti labi. Arī tāpēc, ka komandas vadība man uzticējās un tas ir ļoti svarīgi katram spēlētājam. Zināju, ka mani nenomainīs pēc pirmās kļūdas, ka būs iespēja nākamajā epizodē pašam to izlabot, tāpēc spēlēju droši un izdevās gan metieni, gan darbības aizsardzībā.

Kas "Ventspils" komandai neizdevās spēlē ar "Barons kvartālu"?

Kad spēles sakrājas, pilnu jaudu katrā epizodē saglabāt nav viegli. Pēc pārliecinošās uzvaras Čempionu līgā pār Polijas komandu iestājās zināms atslābums, zemapziņā varbūt nodomājām, ka Latvijas līgā ies vieglāk. Savukārt pretinieki pret mums bija īpaši noskaņojušies. Par visu spēli gan nevaru teikt – atceros, kas notika tikai līdz 3.ceturtdaļas beigām.

Kad uzzināji spēles rezultātu?

Slimnīcā pēc rentgena paskatījos ziņās. Tobrīd gan tas nešķita ļoti svarīgi.

Kāds būs dienas režīms tuvākajā laikā?

Rīt sola izlaist no slimnīcas, sestdien ceru būt zālē un atbalstīt komandu spēlē ar Ogres vienību. Sēdēt laukuma malā tik un tā būs vieglāk, nekā gulšņāt. Kādas desmit dienas droši vien būs jāatpūšas, pēc tam pamazām atsākšu trenēties. Nedrīkst atslābt, lai rehabilitācija neievelkas. Ar mani viss būs kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!