Foto: F64

Bijušais "VEF Rīga" galvenais treneris Ramūns Butauts, kurš savulaik strādāja arī ar "ASK Rīga" vienību, kļuvis par Libānas izlases galveno treneri, vēsta portāls "sportando.com".

Vēl tikai marta vidū Butauts tika iecelts par Lietuvas U-20 izlases galveno treneri.

Libānas izlase trīs reizes iz startējusi pasaules čempionātā, labāko rezultātu sasniedzot 2002. gadā, kad ieņēma 16. vietu, savukārt 2006. gadā palika divas pozīcijas zemāk, bet 2010. gadā palika 21. vietā.

Savukārt Āzijas čempionātā Libānas izlase trīs reizes - 2001., 2005. un 2007. gadā izcīnīja sudraba medaļas, bet iepriekšējā turnīrā 2015. gadā palika piektajā vietā.

Butauts pirmo reizi Latvijā strādāja no 2005. līdz 2008. gadam, kad vadīja "ASK Rīgu", reizi kļūstot par Latvijas čempionu. Savukārt pēc tam viņš no 2011. līdz 2014.gadam atradās pie "VEF Rīga" stūres, trīs reizes komandu aizvedot līdz valsts čempionu titulam, amatu atstājot pēc 2013./2014. gada sezonas. Tiesa, šķiršanās nenotika mierīgi, jo Butauts vērsās tiesā pret "VEF Rīgu", pieprasot visa atalgojuma samaksu. Pērn Sporta arbitrāžas tiesas lēma par labu lietuvietim, piedzenot no Latvijas kluba 41 000 eiro.

Butauts joprojām ir vienīgais ārzemju treneris, kam izdevies aizvest savu komandu līdz Latvijas čempionu titulam, paveicot to gan ar "ASK Rīga", gan "VEF Rīga".

Pēc "VEF Rīga" atstāšanas Butauts pieņēma Kazahstānas kluba "Astana" darba piedāvājumu, bet pēc iepriekšējās sezonas "Astana" no Butauta pakalpojumiem atteicās.

Butauts no 2007. līdz 2009. gadam trenēja Lietuvas nacionālo izlasi, izcīnot 2007. gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas, taču divus gadus vēlāk, pēc neveiksmīga starta nākamajā Vecā kontinenta finālturnīrā, amatu zaudējot.

Savas karjeras laikā Butauts vadījis arī Lietuvas klubus Kauņas "Žalgiris" un "Šiauliai", kā arī Ukrainas vienību "Doņeck".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!