Grieķijas izlases basketbolists Jannis Adetokunbo pirmdien guva 29 punktus Milvoki "Bucks" 12. uzvarā pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), komandai ar rezultātu 132:88 sagraujot bezpalīdzīgo Ņujorkas "Knicks" vienību.

Līgas līderi neizrādīja nekādu žēlsirdību Austrumu divīzijas vājākajai komandai, kura divus no saviem četriem panākumiem šosezon izcīnījusi pret Kristapa Porziņģa pārstāvēto Dalasas "Mavericks". Jau pirmajā ceturtdaļā ņujorkieši tika nolikti pie vietas, ne mirkli šajā mačā neļaujot šaubīties par uzvarētāju – 132:88 (33:15, 39:30, 28:17, 32:26).

Adetokunbo laukumā bija vien 21 minūti, kurās kļuva par rezultatīvāko vīru laukumā un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas. Kriss Midltons pievienoja uzvarā 16 punktus, bet Dīdžejs Vilsons guva 19 punktus, nākot laukumā uz maiņu. Seši Milvoku vienības basketbolisti spēli pabeidza ar punktu skaitu, kas rakstāms ar diviem cipariem, tai skaitā Jaņņa vecākais brālis Tanasis, kurš 12 minūtēs sakrāja desmit punktus.

"Bucks" Austrumu konferencē saglabā pirmo vietu un turnīra tabulā uzlaboja bilanci līdz 18 uzvarām 21 spēlē, kamēr "Knicks" ieņem pēdējo pozīciju ar četriem panākumiem 21 mačā. Milvoki klubs Austrumos par divu uzvaru tiesu apsteidz Toronto "Raptors" (15-4) un par triju – Maiami "Heat" un Bostonas "Celtics" (14-5).

Par vienu no četrām vienībām, kas šogad vēl nav zaudējusi savā laukumā, palika Filadelfijas "76ers", kuri visvairāk ieguvuši no spēlēšanas mājās, pirmdien savā arēnā svinot jau desmito uzvaru. Viņi ar rezultātu 103:94 (31:23, 29:19, 25:24, 18:28) pieveica Jūtas "Jazz".

Tobiass Heriss bija rezultatīvākais mājinieku rindās ar 26 punktiem, bet Džoels Embīds pievienoja "double-double" – 16 punktus un 11 atlēkušās bumbas.

Pēc trijām ceturtdaļām iekrāto 19 punktu pārsvaru viesiem minūti pirms mača beigām gan izdevās samazināt līdz septiņu punktu deficītam, taču uzvaru apdraudēt Jūtas basketbolisti nespēja, filadelfiešiem svinot uzvaru un iekārtojoties piektajā vietā Austrumos ar bilanci 15-6.

Kārtējo zaudējumu cieta Goldensteitas "Warriors" komanda, kuru Atlantā ar 104:79 (20:23, 29:17, 27:13, 28:26) pārspēja "Hawks" basketbolisti.

Uzvarētāju rindās Trē Jangam 24 punkti, Deandrē Hanteram 18, bet viesiem ar 24 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm rezultatīvākais bija Ēriks Paskāls. Pēdējo piecu gadu NBA finālistiem tas bija 18. zaudējums 22 spēlēs, un saglabāts līgas vājākās komandas statuss.