Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Maiami "Heat" trešdien izcīnīja trešo uzvaru Austrumu konferences finālsērijā pret Bostonas "Celtics" komandu, ar 37 punktiem izceļoties komandas debitantam Taileram Hiro.

"Heat" basketbolisti pretiniekus pārspēja ar rezultātu 112:109 (24:23, 26:21, 27:32, 35:33), sērijā panākot vadību 3-1.

Maiami klubs trešajā ceturtdaļā bija panācis 12 punktu pārsvaru un lielāko daļu spēles atradās vadībā. Taču mačs bija pietiekami saspringts, "Heat" komandai nespējot diži atrauties.

Par spēles lielāko varoni kļuva 20 gadus vecais Hiro, kurš 17 no 37 punktiem guva tieši spēles ceturtajā ceturtdaļā. Par īpašu pieteikumu uzvarai kļuva ļoti tāls trīspunktu metiens, kuru aizsargs realizēja četras minūtes pirms pamatlaika beigām, panākot rezultātu 98:90. Viņam ar precīziem metieniem piebalsoja Gorans Dragičs un Džimijs Batlers, kurš arī rezultatīvi asistēja Hiro, jauneklim pēdējās minūtes ievadā nodrošinot deviņu punktu pārsvaru.

"Celtics" vienība vēl paguva rezultātu sadeldēt, tomēr pie iespējas izpildīt metienu, kas ļautu panākt papildlaiku, Bostonas komanda nenonāca.

Infografika: SofaScore.com

Uzvarētāju rindās 37 punktus guvušais Hiro uzstādīja jaunu NBA rekordu, kļūstot par pirmo debitantu, kurš guvis tik daudz punktu konferences finālsērijas mačā. Viņam ar 24 punktiem izpalīdzēja Džimijs Batlers, bet Gorans Dragičs sakrāja 22 "ačus".

Bostonas vienības labā 28 punkti Džeisonam Teitumam, bet 21 punktu sakrāja Džeilens Brauns.

Komandas nākamo spēli aizvadīs piektdien, kad "Heat" vienība centīsies jau izcīnīt ceturto uzvaru, lai iekļūtu NBA finālā. Savukārt ceturtdien laukumā tiksies Rietumu konferences finālistes Losandželosas "Lakers" un Denveras "Nuggets". Šajā sērijā vadībā ar rezultātu 2-1 ir "Lakers" klubs.