Latvijas U-16 sieviešu basketbola izlase piektdien piedzīvoja zaudējumu Portugālē notiekošā Eiropas kadešu čempionāta pirmajā spēlē.

C apakšgrupas duelī latvietes ar rezultātu 63:67 (10:17, 19:17, 17:16, 17:17) piekāpās vienaudzēm no Beļģijas.

Latvijas basketbolistes visu pirmo puslaiku bija iedzinējos, bet spēles otrajā daļā pārņēma vadības grožus. Noslēdzošajās minūtēs pretiniecēm svarīgās epizodēs metienus realizēja Džena Sandija van Ferburgta, kura 19 sekundes pirms pamatlaika beigām ar diviem "sodiņiem" panāca 65:63, latvietēm pēc tam vairs neatspēlējoties.

Latvijas izlasē ar 18 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un sešām pārtvertām bumbām izcēlās Madara Šmite, 15 punktus guva un septiņas bumbas zem groziem izcīnīja Estere Petrus, 10+13 šajos statistikas rādītājos sakrāja Krista Lukašēvica, kura pievienoja arī divus bloķētus metienus, bet 14 punkti bija Luīzei Berziņai.

Uzvarētājām 17 punktus guva Kira Breindonka, bet 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Paulīnei Bajārai.

Nākamajās divās dienās latvietēm pretī stāsies Polijas un Portugāles komandas. Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas komandām (Francija, Čehija, Grieķija, Dānija).

Eiropas U-16 čempionātā no 19. līdz 27.augustam notiks Matušinju, Portugālē.

Eiropas čempionāta mači tiešraidē tiks translēti Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) "YouTube" kanālā.

Latvijas U-16 izlasi vada Ainārs Čukste.