Iespaidīgu spēli Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) naktī uz otrdienu aizvadīja pagājušās sezonas vērtīgākais spēlētājs Džoels Embīds, kurš iemeta 70 punktus un uzstādīja jaunu Filadelfijas "76ers" kluba rekordu.

"76ers" savā laukumā ar 133:123 (34:35, 28:23, 42:31, 29:34) pieveica Sanantonio "Spurs", izcīnot sesto uzvaru pēc kārtas.

Embīds ar 70 gūtiem punktiem pārspēja "76ers" kluba rezultativitātes rekordu, ko ar 68 punktiem 1967. gadā uzstādīja basketbola leģenda Vilts Čemberlens. Viņš arī kļuva par devīto basketbolistu līgas vēsturē, kurš vienas spēles laikā iemetis vismaz 70 punktus.

"Čemberlens šīs līgas un vispār basketbola vēsturē sasniedza pilnīgi visu. Tā kā būt pieminētam vienā diskusijā ar viņu ir kaut kas iespaidīgs," pēc cīņas sacīja Embīds, kurš maču noslēdza ar 70 punktiem, 18 atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm - tik jaudīga statistika NBA vēsturē nevienam vēl nav bijusi. "Šis bija lielisks vakars. Esmu jau vairākkārt pieminējis, ka mani komandas biedri ir ļoti nesavtīgi un viņi man turpināja piespēlēt bumbu pēc bumbas."

Zīmīgi, ka Embīds karjeras rezultatīvāko maču aizvadīja dienā, kad 2006. gadā 81 punktu NBA spēlē sameta Kobe Braients.

Spēles laikā Embīds realizēja 24 no 41 metiena, kā arī 21 no 23 soda metieniem. 70 punktu robežu viņš sasniedza 1:41 minūti pirms mača beigām. Cīņas laikā centrs pieļāva tikai vienu kļūdu. Jau pēc pirmās ceturtdaļas Embīda kontā bija 24 punkti, bet pēc trim spēlētiem ceturkšņiem - jau 59.

Embīds aizvada lielisku sezonu - viņš vidēji spēlē guvis 36,1 punktu, kas ir par trim punktiem vairāk nekā iepriekšējā sezonā, kad centrs saņēma MVP balvu. Jau iepriekšējos divos gados viņš bija NBA rezultatīvākais spēlētājs.

Tikmēr "Spurs" rindās solīda spēle pagājušā gada NBA drafta pirmajam numuram Viktoram Vembanjamam, kurš atzīmējās ar 33 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.

Naktī uz otrdienu karjeras rezultatīvāko spēli aizvadīja arī Karls Entonijs Taunss, kurš iemeta 62 punktus, taču tas nepalīdzēja Minesotas "Timberwolves" gūt uzvaru - 125:128 (34:32, 35:32, 38:28, 18:36) zaudējums pret Šarlotas "Hornets".

Taunss tādējādi parūpējies par jaunu Minesotas kluba vienas spēles rezultativitātes rekordu. Ar 60 punktiem tas arī iepriekš piederēja viņam. Tiesa, izšķirošajā ceturtdaļā viņš iemeta tikai divus no 10 metieniem, turklāt šo ceturksni mājinieki zaudēja ar 18:36, piedzīvojot neveiksmi arī visā mačā.