Foto: LETA

Latvijas Volejbola federācija (LVF) un Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) paudušas satraukumu par Latvijas spēju uzņemt olimpisko kvalifikācijas turnīru pludmales volejbolā, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju platforma "Lsm.lv".

Kā zināms, no 13. līdz 16.jūnijam Jūrmalā paredzēts Kontinentālā kausa fināls, kur vīrieši un sievietes izspēlēs pa vienai ceļazīmei uz Parīzes olimpiskajām spēlēm. Tomēr Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) prasīto 400 000 eiro līdzfinansējuma vietā divus mēnešus pirms sacensībām ir gatava piešķirt vien 230 000 eiro.

LVF ģenerālsekretārs Arnis Tunte intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) pauda, ka ir zināma neizpratne par to, kā izdosies sarīkot svarīgākās sacensības pirms olimpiskajām spēlēm, lai gan prasītais valsts līdzfinansējums ir mazāks nekā iepriekšējos gados rīkotajiem starptautiskajiem pludmales volejbola turnīriem Jūrmalā.

Arī Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) nav bijušas pretenzijas par turnīra finanšu tāmi, taču pašlaik dialogs starp federāciju un valsts pārvaldi ir iestrēdzis. Tuntem arī nav skaidrs, kura persona pieņem lēmumu par finanšu piešķiršanu.

Turnīra budžetā 120 000 eiro nodrošina Jūrmalas pašvaldībai, bet vēl lielāks devums nav vietvaras spēkos, atzina Tunte.

Arī CEV rīkotājdirektors Torstens Endress izteica neizpratni, kāpēc divus mēnešus pirms turnīra sākuma ir izveidojusies tik sarežģīta situācija.

"Mums ir ļoti labas, tuvas attiecības ar Latvijas Volejbola federāciju, kas daudzus gadus bijis uzticams partneris Eiropas volejbolā. Bijām ļoti priecīgi, saņemot Latvijas pieteikumu, un CEV valde arī apstiprināja pieteikumu, kad par šo lēmām pērnā gada nogalē," pastāstīja Endress. "Kopā ar pieteikumu saņēmām atbalsta vēstuli no valsts, tāpēc esam diezgan pārsteigti, ka atbildīgās institūcijas šobrīd lēmušas samazināt finanšu atbalstu. Īpaši tāpēc, ka piedāvātais turnīra budžets, mūsuprāt, ir ļoti saprātīgs. Esam ļoti pārsteigti un arī pikti, ka pašlaik mums ir šādas diskusijas, jo olimpiskais kvalifikācijas turnīrs ir viens no centrālajiem šīgada turnīriem. Latvijas kolēģi sevi ir apliecinājuši kā uzticamus partnerus iepriekš, tāpēc esam pārsteigti par šīm problēmām."

Endress uzsvēra, ka CEV pilnībā respektē katrā valsts pieņemtos lēmumus un uztur ciešu kontaktu ar LVF. CEV ir gatava izskaidrot situāciju valsts iestādēs, ja LVF to atzītu par nepieciešamu un noderīgu.

Uzticot olimpiskās kvalifikācijas turnīru Latvijai, CEV neparedzēja alternatīvas iespējas, tādēļ sacensībām jānotiek Jūrmalā.

"Mēs nerunājam par mazu turnīru. Mēs runājam par olimpisko kvalifikāciju lielā, populārā sporta veidā, kas sevi pierādījis kā skatītājiem interesants jau iepriekšējās olimpiskajās spēlēs. Esam nopietna organizācija un mums nav nekāda plāna B – turnīram jānotiek Latvijā," uzsvēra Eiropas volejbola jumtorganizācijas rīkotājdirektors. "Latvijas Volejbola federācija ar valsts atbalstu pieteicās saskaņā ar nosacījumiem, bet CEV valde apstiprināja rīkotājus. Jebkāda atkāpšanās no organizēšanas šobrīd nozīmētu lielu triecienu Latvijas volejbolam tagad un nākotnē. Nav citu risinājumu, kā vien turnīra sarīkošana Latvijā, pieteikšanās process ir beidzies, tika sniegts atbalsts un mums tagad ir jārod risinājums."

Savukārt IZM Sporta departamenta direktora vietas pienākumu izpildītājs Juris Zīvarts intervijā LTV pastāstīja, ka rīkotāju iesniegtā kopējā turnīra tāme bija apmēram 660 000 eiro, bet valstij prasītā summa - 400 000 eiro, kas nenozīmē tās automātisku piešķiršanu.

Zīvarts pauda, ka arī iepriekš ir bijušas situācijas, ka valsts piešķirtā summa ir mazāka par prasīto, un organizatoriem ir jāpiesaista finansējums arī no citiem avotiem.

Sporta departamenta direktora vietas pienākumu izpildītājs uzsvēra, ka gadu no gada situācijas mainās un pasākumi ir dažādi, bet valsts budžeta līdzekļi neparedzētiem gadījumiem nav labākais risinājums iepriekš zināmu pasākumu finansēšanā. Pēc Zīvarta teiktā, organizatori varētu piesaistīt arī finanses Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!