Šveices tenisists Stans Vavrinka piektdien pirmo reizi karjerā sasniedza Francijas atklātā čempionāta finālu.

Ar astoto numuru izliktais Vavrinka sacensību pusfinālā ar 6-3, 6-7 (1:7), 7-6 (7:3), 6-4 pārspēja sacensību 14.numuru mājinieku Žo Vilfrīdu Tsongu, tādējādi pēdējo 18 mēnešu laikā iekļūstot tikai otrajā "Grand Slam" sērijas turnīra finālā.

Pēdējo reizi Vavrinka spēlējis kādā "Grand Slam" sacensību finālā vien 2014.gada janvārī, kad cīnījās Austrālijas atklātā čempionāta izšķirošajā cīņā.

Zīmīgi, ka četru stundu ilgais mačs norisinājās 32 grādu temperatūrā pēc Celsija.

Kā zināms, Vavrinka otrdien ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-3, 7-5 (7:4) uzvarēja savu titulēto tautieti Rodžeru Federeru, pirmo reizi karjerā sasniedzot šo sacensību pusfinālu.

Savukārt otrajā pusfinālā ar pirmo numuru izliktais Džokovičs tikās ar sacensību trešo numuru skotu Endiju Mareju. Abu tenisistu cīņa vējaino laika apstākļu un lietus dēļ ceturtajā setā tika pārtraukta.

Pirmā seta devītajā geimā Džokovičs lauza Mareja servi, bet nākamajā geimā pie savas serves bija nekļūdīgs un uzvarēja ar 6-3. Savukārt otrā seta piektajā geimā Marejs zaudēja savu servi, ko jau nākamajā geimā izmantoja serbs, panākdams 3-2. Turpmākajā gaitā abi tenisisti uzvarēja pie savām servēm līdz pat devītajam geimam, kurā servi zaudēja skots, tādejādi otrajā setā piekāpdamies ar 3-6.

Trešajā setā sportisti bija nekļūdīgi pie savām pirmajām piecām servēm, bet 11.geimā Marejs lauza Džokoviča servi. Savu nākamo servi skots izmantoja un trešo setu uzvarēja ar 7-5.

Ceturto setu abi tenisisti iesāka uzvarot savas serves, bet nākamajos geimos laužot pretinieka servi. Kad atkal sportisti bija uzvarējuši pie savām servēm, ceturtajā setā cīņa pie rezultāta 3-3 tika pārtraukta.

Kā zināms, Džokovičs ceturtdaļfinālā ar 7-5, 6-3, 6-1 pieveica spāni Rafaelu Nadalu, tādējādi pārtraucot konkurenta iespaidīgo uzvaru sēriju šajā turnīrā. Taču Marejs trešdien tās pašas kārtas mačā ar 7-6 (7:4), 6-2, 5-7, 6-1 apspēlēja septīto numuru spāni Davidu Ferreru.