Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko (WTA 49.) ceturtdien sasniedza Romas 1000 punktu WTA sērijas turnīra ceturtdaļfinālu, pavērsieniem bagātā spēlē pieveicot Vācijas tenisisti Angeliku Kerberi (WTA 26.)

Ostapenko svinēja uzvaru ar rezultātu 4-6, 6-3, 6-4.

Spēle iesākās pietiekami savdabīgi. Gan Ostapenko, gan Kerbere neveiksmīgi izpildīja serves, turklāt Vācijas tenisiste viena geima laikā pamanījās pat sakrāt četras dubultkļūdas, kamēr Ostapenko regulāri kļūdījās sitienos no spēles. Pirmo septiņu geimu laikā neviena tenisiste nenosargāja savu servi, taču tad Kerbere nostiprināja "breiku" (3-5), kas viņai arī ļāva uzvarēt pirmo setu.

Pēc pirmajā setā pieļautajām 25 nepiespiestajām kļūdām Ostapenko mazliet uzlaboja savu sitienu precizitāti, kā arī aizvien vairāk sāka noteikt spēles ritējumu. Latvijas tenisistes agresīvie sitieni ne tikai izpelnījās skatītāju atzinību, bet arī ļāva beidzot triumfēt savos servju geimos, un, rezultātam esot 2-1, lauzt Kerberes servi.

Seta izskaņa sagādāja īpaši satraucošu geimu. Rezultātam esot 5-3, Kerbere vareni "ieķērās" spēlē, trāpīgos brīžos pati nospēlējot negaidīti agresīvi. Ostapenko, kura daļēji pati izniekoja četras setbumbas, gan spēja saglabāt vēsu prātu, nodrošinot trešo setu.

Noslēdzošā seta pirmajā pusē Ostapenko negaidīti ātri zaudēja serves geimu, nonākot zaudētājos ar 1-3, tomēr ar to pašu tūlīt atbildēja Kerbere, kura pieļāva divas dubultkļūdas. Seta likteni, iespējams, noteica nākamais geims, kurā Ostapenko ilgstoši nespēja veikt divus precīzus sitienus pēc kārtas. Tā gaitā Kerberei tika sagādātas sešas breikbumbas, kuras Ostapenko pamanījās atspēlēt un panākt rezultātu 3-3.

Ostapenko tūlīt pat vēlreiz lauza Kerberes servi, bet spēles pēdējā geimā pārvarēja divas kļūdas, atspēlējoties no 0:30 un izcīnot uzvaru.

Kerbere, salīdzinot ar Ostapenko, kura pieļāva četras dubultkļūdas, izcēlās ar 13 dubultkļūdām. Latvijas tenisiste izpildīja 51 netveramu sitienu (Kerberei – 21), bet arī 65 reizes pieļāva nepiespiestas kļūdas (Vācijas tenisiste šādi kļūdījās 34 reizes), pret spēcīgo pretinieci neaizvadot tik precīzu spēli kā iepriekšējās divās kārtās.

Ceturtdaļfinālā tenisisti jau sagaida spēle ar čehieti Karolīnu Plīškovu (WTA 9.), kas cetgurtdien ar rezultātu 7-5, 6-3 uzvarēja krievieti Veru Zvonarjovu (WTA 40.), bet kārtu iepriekš pieveica Anastasiju Sevastovu.