Foto: EPA/Scanpix/LETA

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) ar savu lēmumu ļaujot agresorvalstu sportistiem piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs būtībā militarizēja šo pasākumu un ļauj Krievijai apbruņot olimpiskās spēles.

"SOK būtībā deva Krievijai zaļo gaismu apbruņot olimpiskās spēles. Jo Kremlis katru Krievijas un Baltkrievijas sportistu lietos kā ieroci savā propagandas karā. Aicinu visus partnerus nosodīt šo apkaunojošo lēmumu, kas pārkāpj visus olimpiskos principus," sociālajā vietnē "X" ierakstīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuļeba.

Ziņots, ka SOK piektdien atļāva agresoriem Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem. Šobrīd šādā statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti - astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.

SOK priekšnosacījumi šādiem sportistiem ir tādi paši kā martā publicētajām rekomendācijām starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem. Tajās teikts, ka sportisti sacensībās var piedalīties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.

Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki.

Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli netiks demonstrēti sacensību laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!