Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) vienojusies ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) piektdien, 16. februārī, izmaksāt pabalstus Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvos iekļauto augstas klases sasniegumu ziemas sporta veidu sportistiem par janvāri un Latvijas Olimpiešu sociālā fondā (LOSF) iekļauto bijušo izcilo sportistu, treneru un sporta darbinieku atbalstīšanai par februāri, informēja LOK.

Jau vēstīts, ka nedēļas sākumā LOK paziņoja, ka pārtrauks olimpiešu finansējumu, jo organizācija vairs nesaņem šim mērķim paredzēto naudu. Pagājušajā nedēļā Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) lēma par jauno finansējuma modeli, kas paredz turpmāk finansējumu LOV sportistiem piešķirt pa tiešo LOV, nevis LOK, kā tas bija līdz šim.

LOK savā piektdiena paziņojumā norādīja, ka apzinās, cik svarīgs ikvienam sportistam un veterānam ir finansējuma jautājums, daļai šis atbalsts ir būtisks apjoms iztikas nodrošināšanai, organizācija apzinās, ka cilvēki rēķinās gan ar finansējuma apjomu, gan ar izmaksas termiņiem. "Tieši tādēļ LOK kopā ar IZM pēdējās nedēļas laikā ir darījis visu iespējamo, lai šo jautājumu iespējami ātri un veiksmīgi atrisinātu," teikts paziņojumā.

Kopumā tiks izmaksāti pabalsti 94 zelta, sudraba un bronzas sastāva sportistiem un treneriem, kā arī 159 sporta veterāniem.

Šobrīd norisinās saskaņošanas process par LOV sastāvos iekļauto augstas klases sasniegumu ziemas sporta veidu sportistu pabalstu izmaksāšanu ar LOK starpniecību līdz ziemas sezonas beigām, tas ir līdz 30. aprīlim. Gala apstiprinājums šim jautājumam vēl tiek gaidīts no IZM.

Par citu pabalstu un finansējumu piešķiršanas kārtību sportistiem, treneriem, veterāniem un par finansējuma modeli sporta nozarē kopumā LOK kopā ar IZM un citām iesaistītajām organizācijām turpina sarunas un darīs visu, lai rastu objektīvus, cieņpilnus un caurspīdīgus risinājumus.

Piektdien LNSP apstiprinātais sporta budžeta sadalījums paredz, ka dotācija LOV būs vairāk nekā septiņi miljoni eiro, bet Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) – 1,37 miljoni eiro. 2022. gadā LOK kopējie ieņēmumi (ieskaitot finansējumu LOV sportistiem) bija 10 926 895 eiro, no kuriem lielāko daļu - 9 139 732 eiro – veidoja valsts un pašvaldību dotācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!