Piektdien Kataras galvaspilsētā Dohā noslēdzās 14. "Tour of Qatar" daudzdienu velobrauciens (2HC). Nedaudz negaidīti pēdējā posmā uzvarēja 24 gadus vecais Īrijas riteņbraucējs Sems Benets, kamēr "Katusha" līderis Kristoffs nespēja ierindoties labāko trijniekā un apdraudēt Nikija Terpstras pozīcijas kopvērtējumā. Gatis Smukulis tikmēr pēdējā posmā ierindojās 111. vietā, bet kopvērtējumā palika 66. pozīcijā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Starts pēdējam Kataras daudzdienu velobrauciena etapam tika dots pie "Sealine" pludmales kūrorta, bet finišs norisinājās galvaspilsētas Dohas pilsētas ielās. Pēdējā distances daļa veda pa Dohas ielām izveidotajiem apļiem (10 apļi pa 5,6 kilometriem), nodrošinot lieliskas sacensības gan skatītājiem, gan pašiem dalībniekiem. Distancē bija izvietoti divi starpfiniši, kur varēja iegūt vērtīgās bonusa sekundes, kas īpaši svarīgas bija līderiem, jo atstarpes nebija pārāk lielas.

Pirms izšķirošā posma kopvērtējuma vadībā atradās pagājušā gada šo sacensību uzvarētājs Nikijs Terpstra no "Etixx – Quick – Step" komandas. Līderim zaudējot sešas sekundes, otrajā vietā bija Polijas sportists no "Tinkoff – Saxo" vienības Macejs Bondars, bet trešajā pozīcijā turējās Gata Smukuļa pārstāvētās "Katusha" komandas līderis Aleksandrs Kristofs. Trīs posmu uzvarētājs Terpstram zaudēja 11 sekundes.

Sacensības aizritēja gan nervozā gaitā, jo līderu komandas pieskatīja vienu un otru un nedeva daudz iespēju atrāvieniem, īpaši, ja tajos vēlējās doties tiešie konkurenti. Pirmajā starpfinišā, kas norisinājās 75 kilometrus pēc starta, uzvarēja Terpstras komandas biedrs Toms Bonens, bet Aleksandrs Kristoffs bija otrais, tiekot pie divām bonusa sekundēm un saglabājot izredzes uz uzvaru kopvērtējumā.

Pirms otrā starpfiniša no peletona izdevās atrauties beļģim Iljo Keissem no Terpstras "Etixx – Quick – Step" un vēl vienas beļģu komandas "Topsport – Vlaanderen –Baloise" komandas riteņbraucējam Gijam Van Hokem. Peletons šos divus sportistus līdz starpfinišam nenoķēra, tomēr nedaudz vēlāk abi tika panākti.

Pēdējie apļi aizritēja ļoti aizraujošā cīņā. Peletona priekšgalā toni noteica gan "Astana", gan arī "Trek Factory", "IAM Cycling" un citu komandu riteņbraucēji, tomēr ne "Etixx – Quick – Step", ne "Katusha" pārstāvji pāris kilometrus pirms finiša spurta lielās grupas priekšā neatradās. Laicīgi izrāvienu veica Peters Sagans, tomēr noturēt līderpozīcijas viņš nespēja. Aizraujošā cīņā finiša spurtā par posma uzvarētāju kļuva Īrijas riteņbraucējs no "Pro" kontinentālās Vācijas komandas "Bora – Argon 18" Sems Benets. Viņam izdevās pēdējos metros apsteigt par gadu vecāko itāļu sprinteri no "Astana" vienības Andrea Guardini. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Francijas velosportists Neisers Buanni.

"Katusha" komandas līderim Kristoffam neizdevās nokļūt peletona priekšgalā izšķirošajos mirkļos. Norvēģis finišēja 19. vietā, tādējādi uzvaru kopvērtējumā izraut nespēja. Mūsu vienīgais riteņbraucējs šajās sacensībās Gatis Smukulis savu darba apjomu paveica vēl pirms izšķirošajiem mirkļiem un finišēja 111. vietā, 1 minūti un 21 sekundi aiz uzvarētāja.

Kopvērtējumā savas pozīcijas nosargāt izdevās 30 gadus vecajam Nīderlandes riteņbraucējam Nikijam Terpstram. Pamatu savai uzvarai "Etixx – Quick – Step" komandas pārstāvis ielika trešajā dienā, kad tika aizvadīts individuālais brauciens. Pārējos posmos lieliski nostrādāja viņa komanda, neļaujot atrauties tuvākajiem sekotājiem. Katarā Nikijs Terpstra uzvar jau otro gadu pēc kārtas - pērn otrās vietas ieguvējs un reizē komandas biedrs Toms Boonens tika pārspēts par 17 sekundēm. Otrajā vietā šī gada velobraucienu noslēdza polis Macejs Bondars no Krievijas komandas "Tinkoff – Saxo". Viņu no uzvarētāja šķīra sešas sekundes. Tikmēr trešais palika jau vairākkārt pieminētais Aleksandrs Kristofs. Norvēģis Terpstram zaudēja deviņas sekundes.

Gatis Smukulis, kura uzdevums posmos bija palīdzēt distances laikā tieši Kristoffam, velobraucienu noslēdza 66. pozīcijā, 11 minūtes un 43 sekundes aiz uzvarētāja. Jāpiemin, ka tieši aiz Gata, kopvērtējumā bija leģendārais Fabians Kančellara.

Aktīvākā braucēja vērtējumā, pateicoties trijām uzvarām posmos, uzvarēja "Katusha" līderis Kristoffs, kurš apsteidza Saganu un Bonenu. Tikmēr komandu vērtējumā uzvaras lauri – "Etixx – Quick – Step", bet "Katusha" bija piektā. Kopumā velobraucienu noslēdza 132 riteņbraucēji.

Jau 17. februārī Omānā startēs "Tour Of Oman" augstākās kategorijas daudzdienu velobrauciens, kurā dalību ņems lielākā daļa Katarā startējošo dalībnieku. Viņu vidū būs arī Gatis Smukulis. Tikmēr otrs mūsu profesionālis Aleksejs Saramotins pieteikts dalībai piecu dienu garajam "Vuelta a Andalucia" velobraucienam, kas startēs 18. februārī.