Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri piektdien ASV pilsētā Leikpleisidā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā izcīnīja dubultuzvaru.

Martins Dukurs nosargāja savu līderpozīciju un pirmo reizi Pasaules kausa posmsos uzvarēja Leikpleisidas trasē, bet Tomass Dukurs pakāpās par vienu pozīciju un ierindojās otrajā vietā, brālim zaudējot 0,08 sekundes.

Martins Dukurs trešā brauciena startā kamanas uzstūma 4,86 sekundēs, un braucienā pieļāva pāris kļūdas, bet finišā viņa laiks bija 53,77 sekundes. Tas trīs braucienu summā ļāva sasniegt rezultātu 2:41,48 minūtes un nosargāt uzvaru.

Savukārt Tomass Dukurs startā bija ļoti piesardzīgs - 4,96 sekundes, taču braucienu veica ļoti pārliecinoši - 53,79 sekundes. Trīs braucienu summā Tomasa rezultāts bija 2:41,56 minūtes, par 0,09 sekundēm apsteidzot Krievijas sportistu Aleksandru Tretjakovu, kurš palika trešajā vietā.

"Centos parādīt visu to labāko, tomēr ar to nepietika, lai apsteigtu Martinu," pēc finiša teica Tomass Dukurs.

Tikmēr Martinam Dukuram bija dalītas izjūtas: "Esmu apmierināts ar vietu, bet neesmu apmierināts ar braucieniem".

Atgādinām, ka Martins Dukurs pēc pirmajiem kvalifikācijas braucieniem  atradās līderpozīcijā, tomēr viņš tikai par 0,01 sekundi apsteidza krievu Aleksandru Tretjakovu. Savukārt vēl par 0,05 sekundēm lēnāks bija Tomass Dukurs.

Jau ziņots, ka šis posms notiek pēc eksperimentāla formāta. Sportisti divos kvalifikācijas braucienos noskaidroja desmit labākos, kuri piektdien cīnījās par uzvaru posmā. Fināla braucienā tika ņemti vērā arī abi kvalifikācijas braucienu laiki.

M.Dukurs kopš 2011.gada janvāra uzvarējis pēdējos 12 no 13 Pasaules kausa posmiem.

Sieviešu konkurencē ceturtdien 21.vietu pirmajā braucienā sasniedza jaunā Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna, nespējot kvalificēties otrajam sacensību braucienam.

Pagājušajā sezonā M.Dukurs kļuva par pasaules un Eiropas čempionu, kā arī Pasaules kausa ieguvēju. Savukārt viņa vecākais brālis Tomass Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija trešais, bet pasaules čempionātā ieņēma piekto vietu.