Pasaules čempionāta rīkošana dopinga skandālos ierautajā Krievijā nav pareizs lēmums, tāpēc Latvijas skeletona komanda nopietni apsver domu februārī Soču trasē gaidāmās sacensības boikotēt, sarunā ar žurnālistiem atklāja pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs.

Krievija tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Soču olimpiskajās spēlēs Martins Dukurs izcīnīja sudraba medaļu, zaudējot mājiniekam Aleksandram Tretjakovam, kura vārds arī tiek minēts starp tiem, kuru analīzes tika mainītas.

"Doma nebraukt uz pasaules čempionātu ir mūsu kopējs lēmums. Vai tev gribētos braukt uz vietu, ja ir sajūta, ka iepriekš esi tur apzagts? Sajūtas saka, ka nē. Gribas varbūt vairāk oficiālu paziņojumu un konkrētākus argumentus (par Krievijas sportistu dopinga lietošanu), bet, kamēr tie ir apgalvojumi bez noteiktiem pierādījumiem, uz tiem balstīties arī nebūtu pareizi. Ja šī informācija apstiprināsies, darīsim visu, lai pasaules čempionātu Sočos boikotētu," medijiem ceturtdien sacīja četrkārtējais pasaules čempions Dukurs.

Tiesa, lēmuma pieņemšanai viņš vēlas dzirdēt visas skeletona sabiedrības viedokli.

"Mums ir jādzird arī visas kopējās skeletona sabiedrības nostāja. Ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir noteikusi izvairīties no jebkāda veida sacensībām Krievijā, tas būtu Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) pienākums viņus uzklausīt. Laiks rādīs, tas šobrīd ir vairāk treneru pārziņā. Es necenšos sev jaukt galvu ar tādiem jautājumiem, mans uzdevums ir startēt pēc iespējas labāk. Tas būs kopējs komandas lēmums," norādīja skeletonists.

Dukurs piebilda, ka Latvija nav vienīgā domās par pasaules čempionāta boikotēšanu.

"Arī citas valstis skatās skeptiski par pasaules čempionāta norisi Sočos. Sezonas pirmie Pasaules kausa posmi parādīs komandu nostāju. Vairākas nācijas jau izrādījušas nevēlēšanos doties, arī viens austriešu treneris jau pateicis, ka nebrauks. Katrs ir izteicis viedokli, bet, kad būs pirmās sanākšanas kopā, tad arī varēs saprast kopējo nostāju," situāciju skaidroja Dukurs, kurš šogad Īglsā triumfēja pasaules čempionātā, atkārtojot 2011., 2012. un 2015.gada panākumu.

Titulētais Latvijas sportists arī neslēpj, ka tieši viņa nostāja šajā jautājumā var radīt lielu ažiotāžu un arī citus pamudināt nebraukt uz Sočiem.

"Man ir teikuši, ka nav nozīmes tam, ja uz sacensībām domā nedoties lejasgala braucēji, jo pienācis tas brīdis, kad tieši man esot jāpieceļas un jāizsaka savs viedoklis. No tā būtu lielāka rezonanse," sacīja Dukurs.

Latvijas skeletona komandas treneris Dainis Dukurs norādījis, ka viņam nav pārliecības, ka Krievijā lietas mainījušās uz labo pusi.

"Ļoti ceru, ka krievi savus secinājumus būs izdarījuši. Pagaidām uz to skatos ar ļoti lielu skepsi, jo man nav pārliecības par to, kas notiek šajā valstī. Galvā ir domas, ka varētu uz turieni pat nebraukt, lai arī kāda būtu sporta sabiedrības attieksme," komentēja D.Dukurs.

Iepriekšējā sezonā Martins Dukurs kļuva par septiņkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, uzvarot arī Eiropas un pasaules čempionātos.

Gaidāmajā sezonā pirmie divi Pasaules kausa posmi decembra sākumā tiks aizvadīti Ziemeļamerikā, bet jau novembra sākumā Siguldā notiks šīs sezonas Eiropas kausa pirmais posms.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!