Фото: AFP/Scanpix
Olimpiskā čempione skeletonā sievietēm Lizija Jarnolda vērsusies pie Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) ar aicinājumu nerīkot 2017.gada pasaules čempionātu Krievijas pilsētā Sočos, neizslēdzot iespēju boikotēt sacensības, ja to norises vieta netiks mainīta.

Lielbritānijas skeletoniste norādījusi, ka nevēlas startēt valstī, kura tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Jau vēstīts, ka līdzīgu viedokli paudis arī labākais planētas vīru skeletonists Martins Dukurs, kurš uzsvēra, ka pasaules čempionāta rīkošana dopinga skandālos ierautajā Krievijā nav pareizs lēmums. Arī Latvijas skeletona komanda nopietni apsver domu februārī Soču trasē gaidāmās sacensības boikotēt, gala lēmumu pieņemot pēc šīs sezonas pirmajiem Pasaules kausa posmiem.

Jarnolda paudusi izbrīnu, ka ISBF nav pieņēmusi stingrākus mērus attiecībā uz Krieviju, kura tiek vainota visaptverošā dopinga sistēmas izveidē. "Ja nekas nemainīsies, es pieļauju iespēju nestartēt pasaules čempionātā Sočos," skeletonistes teikto citē portāls "insidethegames.biz".

Jarnolda olimpiskās čempiones titulu izcīnīja tieši Sočos, bet iepriekšējo sezonu izlaida, jo vēlējās atgūt spēkus.

"Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) ir rekomendējusi neaizvadīt sacensības Krievijā, un es to pilnībā atbalstu. Ceru, ka ISBF veiks nopietnu diskusiju par to, ko viņi plāno darīt. Es nevēlos piedalīties sacensībās, kurās startē "netīri" atlēti vai arī nav garantijas par antidopinga sistēmu kā tādu. Nevēlos piedalīties sacensībās, ja nezinu, kas notiek ar manis nodotajām dopinga analīzēm," sacīja Jarnolda, norādot, ka arī citiem sportistiem ir līdzīgas domas.

Lai gan šobrīd ir maz ticams, ka IBSF varētu izvēlēties citu pasaules čempionāta norises vietu, Jarnolda cer, ka federācijas savas domas mainīs pēc tam, kad decembrī tiks publicēta WADA neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojuma otrā daļa.

Tieši šī ziņojuma pirmajā daļā tika vēstīts par Krievijas dopinga sistēmu, bet pēc tam SOK lēma par iespēju Krievijas sportistiem piedalīties starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Krievijas sports no starptautiskās arēnas netika izolēts, taču sporta veidu federācijas pašas varēja lemt, vai pielaist šīs valsts atlētus startiem. Tāpat SOK rekomendēja starptautiskajām federācijām neaizvadīt savas sacensības Krievijā. Tiesa, šī rekomendācija attiecās tikai uz sacensībām, kuru termiņš un norises vieta vēl nebija noteikta, kamēr ISBF Sočus par pasaules čempionāta rīkotājiem izvēlējās jau 2013.gada jūnijā.

"Doma nebraukt uz pasaules čempionātu ir mūsu kopīgs lēmums. Vai tev gribētos braukt uz vietu, ja ir sajūta, ka iepriekš esi tur apzagts? Sajūtas saka, ka nē. Gribas varbūt vairāk oficiālu paziņojumu un konkrētākus argumentus (par Krievijas sportistu dopinga lietošanu), bet, kamēr tie ir apgalvojumi bez noteiktiem pierādījumiem, uz tiem balstīties arī nebūtu pareizi. Ja šī informācija apstiprināsies, darīsim visu, lai pasaules čempionātu Sočos boikotētu," medijiem iepriekš sacīja četrkārtējais pasaules čempions un divkārtējais olimpiskais vicečempions Martins Dukurs.

Soču olimpiskajās spēlēs Martins Dukurs izcīnīja sudraba medaļu, zaudējot mājiniekam Aleksandram Tretjakovam, kura vārds arī tiek minēts starp tiem, kuru analīzes tika mainītas.

"Mums ir jādzird arī visas kopējās skeletona sabiedrības nostāja. Ja SOK ir noteikusi izvairīties no jebkāda veida sacensībām Krievijā, tas būtu IBSF pienākums viņus uzklausīt. Laiks rādīs, tas šobrīd ir vairāk treneru pārziņā. Es necenšos sev jaukt galvu ar tādiem jautājumiem, mans uzdevums ir startēt pēc iespējas labāk. Tas būs kopīgs komandas lēmums," norādīja skeletonists.

Gaidāmajā sezonā pirmie divi Pasaules kausa posmi decembra sākumā tiks aizvadīti Ziemeļamerikā, bet jau šajā piektdienā Siguldā notiks šīs sezonas Eiropas kausa pirmais posms.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !