Foto: F64

Latvijas skeletonists Tomass Dukurs pirmdien Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcjinā starptautiskajās sacensībās ierindojās sestajā vietā, bet viņa brālis Martins Dukurs ieņēma astoto pozīciju, informēja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija.

Lai arī Pasaules kausa izcīņas sezona sāksies tikai novembra otrajā pusē, šobrīd visi spēcīgākie bobslejisti un skeletonisti atrodas Ķīnā. Iepriekšējo divu nedēļu laikā notika oficiālie treniņbraucieni trases apgūšanai, bet šonedēļ norisinās sacensības.

Jau pēc treniņbraucieniem Martins Dukurs neslēpa, ka nav īsti "uzķēris" šo trasi un vēl mēģina rast labākus risinājumus trases izbraukšanai. Lai arī pirmajā braucienā Martina rezultāts brīžiem tuvojās trijniekam, tomēr trases beigu daļā iekrātais pārsvars tika zaudēts un finišā astotā vieta. Turpretī viņa brālis Tomass sāka ar 19.rezultātu startā, bet finišu sasniedza 6. vietā. Otrajā braucienā abiem brāļiem braucieni padevās mazliet lēnāki, bet ar to pietika, lai divu braucienu summā saglabātu pirmajā braucienā ieņemtās vietas.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vācietis Aleksandrs Gasners, sudraba godalga Markusam Vjetam no Lielbritānijas, bet trešā vieta vēl vienam vācietim - Akselam Jungam. Gluži kā sieviešu sacensībās, arī vīriešu konkurencē vāciešu vadītie skeletoni uzrādījuši trasē vislielākos ātrumus, turklāt abās sacensībās godalgotās vietas sasniegtas ar starta laikiem ārpus labāko desmitnieka.

Kopā sacensībās piedalījās 30 sportisti.

Pirmdien pēcpusdienā notiks bobsleja sacensības divniekiem, bet rīt - četriniekiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!