Foto: F64

Olimpiskais čempions bobslejā Oskars Melbārdis pēc sportista karjeras beigām pievienosies Latvijas bobsleja komandas treneru korpusam, vēsta laikraksts "Diena".

Melbārdis šogad otro reizi atsvaidzināja muguras traumu, kā dēļ viņam bija nepieciešama operācija. Jau vasarā tika prognozēts, ka rehabilitācijas process viņam liegs piedalīties 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs. Pagājušajā nedēļā 33 gadus vecais Melbārdis oficiāli paziņoja par sportista karjeras beigām.

Melbārdim Latvijas komandā tiks uzticēts darbs ar jaunajiem pilotiem.

"No trešdienas būšu Siguldā, kur līdz 10.novembrim norisināsies ledus treniņi," laikraksta citē Melbārža teikto.

Tikmēr Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis atklāj, ka Melbārdis jau divas nedēļas strādājis ar jauno pilotu Jēkabu Kalendu.

Melbārdis ir 2014.gada olimpisko spēļu čempions četrinieku sacensībās, kā arī izcīnījis bronzas godalgas 2014. un 2018.gada Olimpiāžu divnieku sacensībās. Melbārdis ir arī 2016.gada pasaules čempions četrinieku sacensībās.

2014./2015.gada sezonā viņš uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku un četrinieku sacensībās, kā arī kopējā ieskaitē, kur bija pirmais arī 2012./2013.gada sezonā. Pasaules kausā viņš uzvarējis 14 sacensībās, 12 četrinieku konkurencē un divās divnieku mačos.

Savas pēdējās sacensības viņš aizvadīja šī gada februārī, kad pasaules čempionātā izcīnīja astoto vietu četrinieku sacensībās.

Melbārdis bobslejista karjeru iesāka kā stūmējs, bet pēc tam kļuva par pilotu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!