Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Latvijas kamaniņu sportistiem nākamajā gadā liela daļa savu līdzekļu būs jātērē speciālu slieču apstrādes procesa radīšanai, jo ar sentēvu metodēm vairs nepietiks, lai cīnītos par medaļām Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, uzskata viens no Latvijas izlases mehāniķiem, Turīnas olimpisko spēļu medaļnieks Mārtiņš Rubenis.

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) pagājušajā nedēļā atbalstīja tehniskā atbalsta programmu un lēma, ka visi "renes" sporta veidi - kamaniņu sports, bobslejs un skeletons – ir atzīstami par prioritāri atbalstāmiem, un tiem ir vislielākās izredzes izcīnīt godalgas XXII Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas 2018. gada februārī norisināsies Dienvidkorejā. Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs ir norādījis, ka jautājumu par finansējuma piešķiršanu valdībā skatīs jau aprīlī. Tehniskā atbalsta programma būtu ievērojams atbalsts mērķu realizēšanā, it īpaši kamaniņu sportā, kur ir daudz jāstrādā ne tikai fiziski, bet arī pilnveidojot tehnisko aprīkojumu, tādēļ ir ļoti labi, ka Latvijas Olimpiskā komiteja, LNSP un IZM šādu federāciju iniciatīvu atbalsta.

Līdz 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm atlikuši desmit mēneši, tāpēc Latvijas komandai nepieciešami uzlabojumi sportistu tehnikas sagatavošanas un apstrādes procesā.

"Kamanās joprojām ir pilnīga visatļautība materiālu izvēlē attiecībā uz slieču materiāla izvēli un apstrādi, līdz ar to visas jaunākās tehnoloģijas, kas pieejamas metāla apstrādei, ir liekamas lietā, un muļķīgi cerēt, ka mēs tikai ar sentēvu metodēm vien brauksim pa priekšu pārējiem, kuri šīs tehnoloģijas izmanto," Latvijas Kamaniņu sporta federācijas paziņojumā norādīja Rubenis, kurš šobrīd ir arī viens no izlases tehniķiem. "Šī iemesla dēļ krietna daļa līdzekļu nākamajam gadam ir ieplānoti pētījumiem un eksperimentiem, kā arī, iespējams, speciāla slieču apstrādes procesa radīšanai. Mēs šobrīd esam materiāla un procesa meklējumos, lai mūsu slieces būtu konkurētspējīgākas."

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga komentēja, ka iepriekšējo Olimpisko spēļu sasniegumi neļauj atslābt. "Mums pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir izcīnītas medaļas. Tas gan negarantē, ka viņas būs arī nākamreiz, taču sezonas otrā puse ir pierādījusi, ka, neskatoties uz to, ka citām valstīm ir daudz lielākas iespējas tehniski attīstīt kamanas un kamanu konstrukcijas, mēs esam turpat pie labākajiem. Mums ir skaidri plāni pēc treniņiem un sacensībām olimpiskajā Phjončhanas trasē, un mēs esam izdomājuši, ko gribam realizēt. Ir ļoti labi, ka par šādu programmu runā un tas mums, kā arī citām federācijām būtu ļoti liels atspaids. Ceram atrast arī kādu kompāniju, kas mums varētu palīdzēt slieču apstrādē, lai varētu visu izdarīt tuvu maksimumam."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!