Foto: Publicitātes foto
Šonedēļ Latvijā, apmeklējot gan Sporta un atpūtas bāzi "Smeceres sils" un Madonas novada pašvaldību, gan tiekoties ar valdības pārstāvjiem Ekonomikas ministrijā, viesojas Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) vadība: prezidents Ole Dalīns un ģenerālsekretārs Makss Kobs. Vizītes mērķis ir aktualizēt potenciālu un nepieciešamību biatlona bāzes "Smeceres sils" attīstībai, lai varētu nākotnē pretendēt uz augstākās raudzes biatlona sacensību organizēšanu Latvijā.

Jau šobrīd "Smeceres sils" bāze atbilst Eiropas junioru līmeņa sacensībām, un šī gada sākumā pirmo reizi Latvijā norisinājās Eiropas junioru čempionāts biatlonā, bet investējot bāzē arī turpmāk, tai ir iespēja iegūt A licenci, kas ļautu organizēt arī Pasaules kausa posmu biatlonā. Šī iemesla dēļ šodien Ekonomikas ministrijā, piedaloties Ekonomikas un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, tostarp Ekonomikas ministram Viktoram Valainim, LIAA vadībai, IBU, sporta organizāciju un nacionālo federāciju pārstāvjiem, tika prezentēts plāns un diskutēts par turpmāku sporta bāzes "Smeceres sils" attīstību.

"Bija patīkami no IBU dzirdēt, ka Latvijai ir visas iespējas pretendēt uz augsta līmeņa biatlona sacensību organizēšanu, tostarp domājot arī Pasaules kausa posma virzienā. Tas būtu nacionāla mēroga notikums, un tāpēc varam arī uzskatīt, ka "Smeceres sils" bāze ir nacionāla līmeņa sporta infrastruktūras objekts," teica Ekonomikas ministrs Viktors Valainis. "Jau līdz šim norisinājusies dinamiska infrastruktūras attīstība, un tas ir ļāvis organizēt vairākas starptautiska mēroga sacensības. Uz nākotni raugoties, redzu, ka turpinot bāzi attīstīt, tas būtu gan ekonomisks ieguvums Madonas novadam, gan valstij kopumā."

Tikmēr Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs uzsvēra, ka sporta bāzē, tai atrodoties pašvaldības pārvaldībā, pēdējos gados norisinājusies mērķtiecīga attīstība. "Tieši šis fakts, līdz ar spēcīgas organizatoru komandas attīstību, ir ļāvis līdz šim brīdim aizvadīt vairākus Baltijas un Eiropas līmeņa biatlona pasākumus tieši Madonā. Tā ir vienīgā sporta bāze Latvijā, kas jau šobrīd atbilst IBU prasībām. Tomēr, lai pretendētu uz, piemēram, Pasaules kausa posmiem vai Eiropas čempionātu, tam ir jābūt ietvertam arī valsts mēroga prioritātēs, un pēc šodienas tikšanās, redzam valsts partneru ieinteresētību. To, ka arī IBU redz potenciālu bāzes attīstībai, apliecina arī šī vizīte, un arī mēs redzam, ka šāda mēroga sporta pasākumi pienes gan ekonomisko labumu tūrisma un vietējo uzņēmumu attīstībai, gan arī ļauj veidot pateicīgu vidi jauno biatlonistu izaugsmei."

Savukārt Latvijas Biatlona federācijas prezidents Kaspars Sakniņš norādīja, ka paveikts milzīgs mājasdarbs, lai IBU prezidenta un ģenerālsekretāra vizītes laikā prezentētu nākamos soļus Madonas sporta bāzes un sporta veidu attīstībā.

"Bāzes attīstība noteikti dos arī jaunu grūdienu jaunatnes sporta attīstībai gan Madonā, gan Latvijā kopumā. Mēs kā federācija un tās biedri turpinām strādāt, lai mums izaugtu nākamās biatlona zvaigznes un nākotnē tās redzētu startējam augstākā līmeņa sacensībās tepat Latvijā – Madonā," akcentēja Sakniņš.

Bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks papildināja, ka jau šobrīd ir attīstīta nepieciešamā infrastruktūra, kas atbilst IBU prasībām - biatlona šautuve ar elektroniskajiem mērķiem, trases, sadzīves apstākļi sportistiem, tiesnešiem, skatītājiem, kā arī automašīnu stāvlaukumi un pievedceļi.

"Tāpēc runājam par jau esošās infrastruktūras attīstību, kas mērķi, iegūt A licenci, padara pavisam reālu. Šonedēļ iepazīstinot gan IBU vadību, gan valdības pārstāvjus, ar attīstības projektu un plāniem kompleksa būvniecībai minimālajā sastāvā, iekļaujot skatītāju tribīnes un loģistikas ēku, iezīmējām vīziju kā nodrošināt "Smeceres sila" biatlona bāzes izmantošanu starptautisko biatlona sacensību vajadzībām," sacīja Ikaunieks.

Pagājušajā ziemā, no 13. līdz 19. februārim, "Smeceres silā" veiksmīgi norisinājās pirmais Eiropas līmeņa biatlona pasākums Latvijā — Eiropas junioru čempionāts. Šogad martā norisināsies Baltijas kauss biatlonā, bet kā nākamais lielais IBU pasākums šobrīd apstiprināts uz 2026. gada sākumu, kad Latvijā norisināsies IBU junioru kauss biatlonā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!