Par Pekinas olimpisko čempionu vīriešu maratona skrējienā svētdien kļuva Kenijas sportists Kamau Samjuels Vansiru, kurš sasniedza jaunu olimpisko rekordu.

Distances sākumā Vansiru turējās astotajā vietā. Pēc 25 kilometriem sportists bija pakāpies uz piekto vietu, savukārt 35 kilometrā pārņēma vadību, kuru nosargāja līdz finišam.

Vansiru distanci veica divās stundās, sešās minūtēs un 32 sekundēs, iepriekšējo olimpisko rekordu, kas tika uzrādīts 1984.gadā Losandželosā, labojot par gandrīz trīs minūtēm.

Otrajā vietā 44 sekundes vēlāk finišēja Marokas sportists Žauads Garibs, bet bronzas medaļa nonāca vēl viena Kenijas skrējēja Cegaja Kebebes īpašumā, kas no uzvarētāja atpalika par trīs minūtēm un 28 sekundēm.

Kopumā finišu sasniedza 76 sportisti.

2004.gada Atēnu olimpiskais čempions itālietis Stefano Baldīni Pekinas Olimpiādē ieņēma 12.vietu, par sešām minūtēm un 53 sekundēm atpaliekot no Vansiru.